ARGEȘ
You are here: Home page > Parliamentary bodies 2016-2020 > Chamber of Deputies > Electoral constituencies > ARGEȘ Printable version
Legislature 2016-2020
 No.  Full name Party
Elections End of the
mandate
1. Bica Dănuț PNL
2. Bucura-Oprescu Simona PSD
3. Georgescu Nicolae
until 19.12.2020
PSD
4. Moșteanu Liviu-Ionuț
until 18.12.2020
USR
5. Rădulescu Cătălin-Marian PSD PER
6. Vasilică Radu Costin PSD
7. Velcea Nicolae
until 23.10.2020
PSD
substitute by
Preda Marin
since 27.10.2020
 PSD  
8. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD   Fără adez.
Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 26 february 2021, 0:55
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro