BUCUREȘTI
Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Camera Deputaților > Circumscriptii electorale > BUCUREȘTI Versiunea pentru printare
Legislatura 2000-2004
 Nr. 
 crt. 
Nume și prenume Formațiunea politică
la alegeri la sfârșitul
mandatului
1. Andronescu Ecaterina Andronescu Ecaterina PDSR PSD
2. Arghezi Mitzura Domnica Arghezi Mitzura Domnica PRM
3. Bădoiu Cornel Bădoiu Cornel PDSR PSD
4. Bâldea Ioan Bâldea Ioan PRM
5. Boagiu Anca-Daniela Boagiu Anca-Daniela PD
6. Boajă Minică Boajă Minică PDSR PSD
7. Canacheu Costică Canacheu Costică PD
8. Chiliman Andrei Ioan
până în 24.06.2004
Chiliman Andrei Ioan PNL
înlocuit de
Moisescu Vlad-Octavian
din 29.06.2004
Moisescu Vlad-Octavian  PNL  
9. Ciontu Corneliu Ciontu Corneliu PRM
10. Crețu Corina
până în 10.01.2001
Crețu Corina PDSR
înlocuit de
Cazimir Ștefan
din 6.02.2001
Cazimir Ștefan  PDSR  PSD
11. Dobrescu Smaranda Dobrescu Smaranda PSDR PSD
12. Duțu Constantin Duțu Constantin PRM
13. Ionescu Mihaela Ionescu Mihaela PRM
14. Jipa Florina Ruxandra Jipa Florina Ruxandra PRM
15. Nassar Rodica Nassar Rodica PDSR PSD
16. Năstase Adrian Năstase Adrian PDSR PSD
17. Neagu Ion Neagu Ion PDSR PSD
18. Negoiță Liviu Gheorghe
până în 28.06.2004
Negoiță Liviu Gheorghe PD
înlocuit de
Bogdan Daniel Marius
din 29.06.2004
Bogdan Daniel Marius  PD  
19. Pataki Iulia Pataki Iulia UDMR
20. Popescu Dan Ioan Popescu Dan Ioan PDSR PSD
21. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL
22. Raicu Romeo Marius Raicu Romeo Marius PD
23. Severin Adrian Severin Adrian PDSR PSD
24. Stoica Valeriu
până în 29.09.2003
Stoica Valeriu PNL
înlocuit de
Avramescu Constantin-Gheorghe
din 1.10.2003
Avramescu Constantin-Gheorghe  PNL  
25. Stolojan Theodor Dumitru
până în 18.12.2000
Stolojan Theodor Dumitru PNL
înlocuit de
Pop Napoleon
din 28.12.2000 - până în oct. 2004
Pop Napoleon  PNL  
înlocuit de
Ciopraga Mircea
din 18.10.2004
Ciopraga Mircea  PNL  
26. Teculescu Constantin
până în 9.06.2003
Teculescu Constantin PDSR PSD
înlocuit de
Dăianu Dorin
din 24.06.2003
Dăianu Dorin  PDSR  PSD
27. Vasile Aurelia Vasile Aurelia PDSR PSD
28. Vasilescu Valentin Vasilescu Valentin PRM   Indep.
29. Voicu Mădălin-Ștefan Voicu Mădălin-Ștefan PDSR PSD
30. Dorian Dorel
ales la nivel național
Dorian Dorel   FCER
31. Fotopolos Sotiris
ales la nivel național
Fotopolos Sotiris   UER
32. Manolescu Oana
aleasă la nivel național
Manolescu Oana   LAR
33. Păun Nicolae
ales la nivel național
Păun Nicolae   PR
34. Radan Mihai
ales la nivel național
Radan Mihai   UCR
35. Savu Vasile Ioan
ales la nivel național
Savu Vasile Ioan   AMR
36. Stana-Ionescu Ileana
aleasă la nivel național
Stana-Ionescu Ileana   CIR
Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 13:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro