DÂMBOVIȚA
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Camera Deputaților > Circumscriptii electorale > DÂMBOVIȚA Versiunea pentru printare
Legislatura 2004-2008
 Nr. 
 crt. 
Nume și prenume Formațiunea politică
la alegeri la sfârșitul
mandatului
1. Albu Gheorghe PD PDL
2. Andon Sergiu PUR-SL PC
3. Dumitru Ion PSD
4. Merce Ilie PRM
5. Popescu Florin Aurelian
până în 24.06.2008
PNL PDL
înlocuit de
Vladu Iulian
din 13.08.2008
 PD  PDL
6. Radu Octavian-Claudiu
până în 28.06.2005
PD
înlocuita de
Știrbu Monica-Mihaela
din 29.06.2005 - până în feb. 2007
 PNL  
înlocuit de
Plăiașu Gabriel
din 19.12.2007
 PNL  
7. Sanda Victor PSD
8. Stan Ion PSD
Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 0:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro