SUCEAVA
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Camera Deputaților > Circumscriptii electorale > SUCEAVA Versiunea pentru printare
Legislatura 2004-2008
 Nr. 
 crt. 
Nume și prenume Formațiunea politică
la alegeri la sfârșitul
mandatului
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD
2. Bejinariu Eugen PSD
3. Lari-Iorga Leonida PRM   Indep.
4. Mohora Tudor PSD
5. Olarean Aurel
până în 23.06.2008
PD PDL
înlocuit de
Uricec Eugen Constantin
din 13.08.2008
 PD  PDL
6. Onofrei Orest
până în 3.02.2005
PNL
înlocuit de
Andreica Romică
din 3.02.2005
 PNL  PDL
7. Pardău Dumitru PNL PDL
8. Sandu-Capră Mihai
până în 13.11.2008
PNL
9. Stan Ioan PSD
10. Tărniceru Petru PSD
11. Grosaru Mircea
ales la nivel național
RO.AS.IT.
12. Longher Ghervazen
ales la nivel național
UPR
Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 3 decembrie 2021, 0:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro