BUCUREȘTI
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Camera Deputaților > Circumscriptii electorale > BUCUREȘTI Versiunea pentru printare
Legislatura 2004-2008
 Nr. 
 crt. 
Nume și prenume Formațiunea politică
la alegeri la sfârșitul
mandatului
1. Andronescu Ecaterina PSD
2. Antonescu George Crin Laurențiu PNL
3. Bara Nicolae
până în 5.02.2008
PD PDL
4. Boagiu Anca-Daniela PD PDL
5. Bolcaș Lucian Augustin PRM
6. Canacheu Costică PD PDL
7. Ciontu Corneliu PRM PC
8. Ciopraga Mircea PNL
9. Constantinescu Anca PD PDL
10. Dumitrescu Zamfir PSD   Indep.
11. Florea Damian PUR-SL PC
12. Furo Iuliu Ioan PRM
13. Gușă Cozmin Horea PD   Indep.
14. Iliescu Valentin Adrian PD PDL
15. Mănescu Rareș Șerban PNL
16. Motreanu Dan-Ștefan PNL
17. Muscă Monica Octavia
până în 12.03.2007
PNL   Indep.
înlocuit de
Ilie Cristian
din 19.03.2007
 PD  PDL
18. Nassar Rodica PSD
19. Năstase Adrian PSD
20. Olteanu Bogdan PNL
21. Popa Daniela PUR-SL PC
22. Popescu Dan Ioan PSD PC
23. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PNL
24. Raicu Romeo Marius
până în 22.05.2007
PD
înlocuit de
Taloș Mirel
din 19.12.2007
 PNL  
25. Săftoiu Ana Adriana
până în 22.12.2004
PD
înlocuit de
Popp Cosmin Gabriel
din 22.12.2004 - până în sep. 2008
 PD  PDL
26. Severin Adrian
până în 20.12.2007
PSD
înlocuit de
Voicu Mădălin-Ștefan
din 20.12.2007
 PSD  
27. Vasile Aurelia PSD
28. Zaharia Claudius Mihail PNL PDL
29. Dumitrescu Liana
aleasă la nivel național
AMR
30. Fotopolos Sotiris
până în 5.08.2008
ales la nivel național
UER
înlocuit de
Zisopol Dragoș Gabriel
din 8.09.2008
 UER  
31. Pambuccian Varujan
ales la nivel național
UAR
32. Vainer Aurel
ales la nivel național
FCER
Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 decembrie 2021, 23:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro