Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Cultură Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gigel-Sorinel Știrbu Știrbu Gigel-Sorinel PNL  
2. Vicepreședinți Dragoș-Petruț Bârlădeanu Bârlădeanu Dragoș-Petruț
vicepreședinte din 7 mar. 2017
PSD 07.03.2017
3.   Damian Florea Florea Damian PNL  
4.   Adriana Diana Tușa Tușa Adriana Diana PSD  
5. Secretari Nicolae-Miroslav Petrețchi Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati  
6.   Beatrice Tudor Tudor Beatrice PSD  
7. Membri Iulian Bulai Bulai Iulian USR  
8.   Nicolae Dobrovici-Bacalbașa Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD  
9.   Bogdan Gheorghiu Gheorghiu Bogdan PNL  
10.   Árpád-Francisc Márton Márton Árpád-Francisc UDMR 11.09.2019
11.   Emil-Marius Pașcan Pașcan Emil-Marius PMP  
12.   Liviu Ioan Adrian Pleșoianu Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD  
13.   Ana Adriana Săftoiu Săftoiu Ana Adriana PNL 24.09.2019
14.   Gheorghe-Dinu Socotar Socotar Gheorghe-Dinu PSD  
15.   Ionuț-Marian Stroe Stroe Ionuț-Marian PNL 16.05.2018
16.   Oana-Silvia Vlăducă Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Gabriel-Horia Nasra Nasra Gabriel-Horia PSD 01.02.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Hunor Kelemen Kelemen Hunor UDMR 11.09.2019
2. Gabriel-Horia Nasra Nasra Gabriel-Horia PSD 01.02.2017
3. Andrei Nicolae Nicolae Andrei PSD 14.11.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro