Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Camera Deputaților > Comisii > Juridică Versiunea pentru printare
2000-2004

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ion Neagu Neagu Ion
președinte din 10 sep. 2002
PSD  
2. Vicepreședinți Florina Ruxandra Jipa Jipa Florina Ruxandra PRM  
3.   Ioan Onisei Onisei Ioan
vicepreședinte din 29 sep. 2004
PD 13.09.2004
4. Secretari Florin Iordache Iordache Florin
secretar din 15 dec. 2003
PSD 15.12.2003
5.   Cornel Știrbeț Știrbeț Cornel
secretar din 18 iun. 2002
PNL 20.09.2001
6. Membri Cornel Bădoiu Bădoiu Cornel PSD  
7.   Alexe Boboc Boboc Alexe PRM 13.09.2004
8.   Lucian Augustin Bolcaș Bolcaș Lucian Augustin PRM 18.06.2001
9.   Ștefan Cazimir Cazimir Ștefan PSD 22.02.2001
10.   Adrian Cășunean-Vlad Cășunean-Vlad Adrian PSD  
11.   Minodora Cliveti Cliveti Minodora PSD  
12.   Marin Cristea Cristea Marin PSD  
13.   Traian Dobre Dobre Traian PSD  
14.   Cristian-Sorin Dumitrescu Dumitrescu Cristian-Sorin PSD 16.02.2004
15.   Vlad Gabriel Hogea Hogea Vlad Gabriel PRM  
16.   Carmen-Ileana Mihălcescu Mihălcescu Carmen-Ileana PSD 16.02.2004
17.   Ion Mogoș Mogoș Ion PD  
18.   Văsălie Moiș Moiș Văsălie PRM  
19.   Vasile-Relu Rădulescu Rădulescu Vasile-Relu PSD 13.09.2004
20.   Mircea Stoian Stoian Mircea PRM 26.02.2001
21.   Ervin-Zoltan Székely Székely Ervin-Zoltan UDMR  
22.   Sándor Tamás Tamás Sándor UDMR  
23.   Ioan Timiș Timiș Ioan PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Ionel Olteanu Olteanu Ionel PSD   10.09.2002
2. Vicepreședinți Emil Boc Boc Emil PD 10.10.2001 01.07.2004
3.   Liviu Gheorghe Negoiță Negoiță Liviu Gheorghe PD   10.10.2001
4. Secretari Carmen Dumitriu Dumitriu Carmen PSD   15.12.2003
5.   Ion Mogoș Mogoș Ion PD   18.06.2002

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Mitică Bălăeț Bălăeț Mitică PRM   20.02.2001
2. Emil Boc Boc Emil PD   01.07.2004
3. Angela Bogea Bogea Angela PRM   09.07.2004
4. Petre Chirobocea Chirobocea Petre PSD   05.02.2001
5. Radu Ciuceanu Ciuceanu Radu PRM   18.06.2001
6. Carmen Dumitriu Dumitriu Carmen PSD   15.12.2003
7. Gheorghe Firczak Firczak Gheorghe Minoritati 14.10.2002 16.02.2004
8. Acsinte Gaspar Gaspar Acsinte PSD   14.06.2004
9. Liviu Gheorghe Negoiță Negoiță Liviu Gheorghe PD   28.06.2004
10. Ionel Olteanu Olteanu Ionel PSD   16.02.2004
11. Valeriu Stoica Stoica Valeriu PNL   04.03.2002

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 7:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro