Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Politică externă Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Biró Rozália-Ibolya UDMR  
2. Vicepreședinți Ardelean Ben-Oni PNL  
3.   Barna Ilie Dan USR  
4.   Nasra Gabriel-Horia
vicepreședinte din 21 feb. 2018
PSD 13.02.2018
5. Secretari Culeafă Mihai PNL  
6.   Furtună Mirela PSD  
7. Membri Anastase Roberta Alma PNL  
8.   Balan Ioan PNL  
9.   Bănicioiu Nicolae PRO Europa 12.06.2019
10.   Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa 13.06.2018
11.   Constantin Daniel PRO Europa  
12.   Cosma Andreea PSD 16.05.2017
13.   Dobrovie Matei-Adrian PNL  
14.   Ganț Ovidiu Victor Minoritati  
15.   Gerea Andrei Dominic ALDE 13.06.2017
16.   Intotero Natalia-Elena PSD  
17.   Korodi Attila UDMR  
18.   Pau Radu - Adrian PRO Europa 13.02.2019
19.   Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa 12.06.2019
20.   Rotaru Răzvan-Ilie PSD  
21.   Voicu Mihai Alexandru PNL  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Intotero Natalia-Elena PSD 21.02.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Coste Marina-Adelina PSD   13.08.2017
2. Dumitrache Ileana Cristina PSD   20.03.2019
3. Gherman Dumitru PSD 13.09.2017 06.02.2019
4. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD   07.03.2017
5. Luca Andaluzia PSD   04.01.2017
6. Lupașcu Costel PSD   11.04.2017
7. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa 21.02.2018 13.06.2018
8. Ponta Victor-Viorel PRO Europa   13.06.2018
9. Tomac Eugen PMP   20.06.2019
10. Văcaru Alin Vasile PRO Europa 01.02.2017 13.06.2018
11. Vîrză Mihăiță PSD 13.09.2017 24.10.2017

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 13:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro