Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Senatul > Comisii > Sănătate Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Șerban-Cezar Strătilă Strătilă Șerban-Cezar
președinte din 5 mar. 2007
PNL 08.02.2007
2. Vicepreședinți Vasile Ion Ion Vasile
vicepreședinte din 17 iun. 2008
PSD  
3. Secretari Constantin Găucan Găucan Constantin
secretar din 20 dec. 2006
PRM  
4. Membri Neculai Apostol Apostol Neculai neafiliat 01.02.2005
5.   Mircea Cinteză Cinteză Mircea PD-L  
6.   Ilie Ionel Ciuclea Ciuclea Ilie Ionel PSD 30.06.2008
7.   Ilie Ilașcu Ilașcu Ilie PRM 19.06.2005
8.   Csaba Németh Németh Csaba UDMR  
9.   Dan Gabriel Popa Popa Dan Gabriel PD-L  
10.   Irinel Popescu Popescu Irinel PC 24.03.2005
11.   Verginia Șerbănescu Șerbănescu Verginia PD-L  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Mircea Cinteză Cinteză Mircea PD-L   10.02.2004
2.   Dan Sabău Sabău Dan PD-L 10.02.2005 20.02.2007
3. Vicepreședinți Sorin Mircea Oprescu Oprescu Sorin Mircea neafiliat   17.06.2008
4. Secretari Ilie Ilașcu Ilașcu Ilie PRM 19.06.2005 20.12.2006
5.   Dan Claudiu Tănăsescu Tănăsescu Dan Claudiu neafiliat   19.06.2005

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Gheorghe Copos Copos Gheorghe PC 24.03.2005
2. Sorin Mircea Oprescu Oprescu Sorin Mircea neafiliat 23.06.2008
3. Dan Sabău Sabău Dan PD-L 05.03.2007
4. Sever Șter Șter Sever PSD 01.02.2005
5. Dan Claudiu Tănăsescu Tănăsescu Dan Claudiu neafiliat 19.06.2005

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 14:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro