Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Parlamentul României > Comisii > Moldova Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Constantinescu Florin
președinte din 17 apr. 2013
senator PSD  
2. Membri Ardeleanu Sanda-Maria deputat PNL 01.04.2014
3.   Bota Marius Sorin-Ovidiu senator PSD 16.06.2014
4.   Butnaru Florinel senator PSD 03.02.2015
5.   Gheorghe Tinel deputat PNL 22.03.2016
6.   Iane Ovidiu-Cristian deputat PSD  
7.   Marian Dan Mihai senator PNL  
8.   Tătaru Nelu senator PNL  
9.   Verestóy Attila senator UDMR  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Adăscăliței Constantin