Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Parlamentul României > Comisii > Afaceri europene comuna Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Viorel Hrebenciuc Hrebenciuc Viorel deputat PSD  
2. Vicepreședinți Anca-Daniela Boagiu Boagiu Anca-Daniela
vicepreședinte din 11 iul. 2007
deputat PD-L  
3.   Bogdan Pascu Pascu Bogdan
vicepreședinte din 29 mai 2007
deputat PC  
4. Secretari Traian Dobre Dobre Traian
secretar din 29 mai 2007
deputat PNL  
5.   Vasile Pușcaș Pușcaș Vasile deputat PSD  
6. Membri Mihai Cristian Apostolache Apostolache Mihai Cristian deputat PSD 07.06.2007
7.   Aurel Ardelean Ardelean Aurel senator PD-L 07.06.2007
8.   George Băeșu Băeșu George deputat PSD 07.06.2007
9.   William Gabriel Brînză Brînză William Gabriel deputat PD-L 20.06.2007
10.   Cristian Cucuian Cucuian Cristian senator PD-L  
11.   Cristian Diaconescu Diaconescu Cristian senator PSD  
12.   Radu-Cătălin Drăguș Drăguș Radu-Cătălin deputat PD-L 07.06.2007
13.   Péter Eckstein Kovács Eckstein Kovács Péter senator UDMR  
14.   Relu Fenechiu Fenechiu Relu deputat PNL 23.05.2007
15.   Mircea Dan Geoană Geoană Mircea Dan senator PSD  
16.   Ioan Ghișe Ghișe Ioan deputat PNL  
17.   Grațiela Denisa Iordache Iordache Grațiela Denisa deputat PD-L 07.06.2007
18.   Nicolae-Marian Iorga Iorga Nicolae-Marian senator PRM 01.03.2007
19.   Sándor Kónya-Hamar Kónya-Hamar Sándor deputat UDMR 19.03.2008
20.   András-Levente Máté Máté András-Levente deputat UDMR  
21.   Vladimir Alexandru Mănăstireanu Mănăstireanu Vladimir Alexandru deputat PSD 07.06.2007
22.   Eugen Mihăescu Mihăescu Eugen senator PRM 19.03.2008
23.   Costache Mircea Mircea Costache deputat PC  
24.   Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae deputat PSD  
25.   Mario-Ovidiu Oprea Oprea Mario-Ovidiu senator PNL  
26.   Daniela Popa Popa Daniela deputat PC  
27.   Mircea Valer Pușcă Pușcă Mircea Valer deputat PNL  
28.   George Alin Teodorescu Teodorescu George Alin deputat PSD  
29.   Ioan Timiș Timiș Ioan deputat PNL 23.05.2007
30.   Valeriu Ștefan Zgonea Zgonea Valeriu Ștefan deputat PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Monica Maria Iacob Ridzi Iacob Ridzi Monica Maria deputat PD-L 20.06.2007

Foști membri ai comisiei
Numele și prenumele Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Cristian Mihai Adomniței Adomniței Cristian Mihai deputat PNL   23.05.2007
2. Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma deputat PD-L   07.06.2007
3. Alexandru Athanasiu Athanasiu Alexandru senator PSD   07.06.2007
4. Cristian Silviu Bușoi Bușoi Cristian Silviu deputat PNL   23.05.2007
5. Titus Corlățean Corlățean Titus deputat PSD   20.12.2007
6. Valentin Dinescu Dinescu Valentin senator PRM   12.01.2008
7. Cristian-Sorin Dumitrescu Dumitrescu Cristian-Sorin deputat PSD   07.06.2007
8. Sotiris Fotopolos Fotopolos Sotiris deputat Minoritati 23.05.2007 05.08.2008
9. Ovidiu Victor Ganț Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati   23.05.2007
10. Vlad Gabriel Hogea Hogea Vlad Gabriel deputat PC   01.03.2007
11. Monica Maria Iacob Ridzi Iacob Ridzi Monica Maria deputat PD-L   20.06.2007
12. Antonie Iorgovan Iorgovan Antonie senator PSD   04.10.2007
13. Marian-Jean Marinescu Marinescu Marian-Jean deputat PD-L   07.06.2007
14. Eugen Mihăescu Mihăescu Eugen senator PRM   07.06.2007
15. Rovana Plumb Plumb Rovana deputat PSD   07.06.2007
16. Nicolae-Vlad Popa Popa Nicolae-Vlad senator neafiliat   04.12.2007
17. Sándor Tamás Tamás Sándor deputat UDMR   19.03.2008
18. Verginia Vedinaș Vedinaș Verginia senator PRM   13.10.2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 aprilie 2020, 7:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro