Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Transport Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Ghilea Găvrilă
președinte din 9 iun. 2020
PNL 03.06.2020
2. Vicepreședinți Banias Mircea Marius
vicepreședinte din 30 oct. 2019
PNL 04.09.2019
3.   Băișanu Ștefan-Alexandru
vicepreședinte din 13 iun. 2017
PSD 13.06.2017
4.   Paraschiv Rodica
vicepreședinte din 22 oct. 2019
PSD 13.02.2019
5.   Rotaru Alexandru
vicepreședinte din 5 mar. 2019
PSD  
6. Secretari Achiței Vasile-Cristian
secretar din 27 noi. 2019
PNL  
7.   Dobrică Ionela Viorela
secretar din 11 feb. 2019
PSD 06.02.2019
8. Membri Benedek Zacharie UDMR  
9.   Boboc Valentin Gabriel PSD 13.06.2018
10.   Bode Lucian Nicolae PNL  
11.   Bodea Marius Neafiliați  
12.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD  
13.   Căciulă Aurel PSD  
14.   Cristache Cătălin PMP  
15.   Cuc Alexandru-Răzvan PSD  
16.   Drulă Cătălin USR  
17.   Ghera Giureci-Slobodan Minoritati 20.03.2019
18.   Mircea Florin PSD 04.09.2019
19.   Moise Costin-Sebastian PMP 11.09.2019
20.   Moșteanu Liviu-Ionuț USR  
21.   Șișcu George PNL  
22.   Șova Lucian PSD  
23.   Văcaru Alin Vasile PRO România 04.09.2019

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Bode Lucian Nicolae PNL   27.11.2019
2.   Bodea Marius Neafiliați 27.11.2019 09.06.2020
3. Vicepreședinți Banias Mircea Marius PNL   13.06.2017
4.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD   22.10.2019
5.   Cuc Alexandru-Răzvan PSD   28.02.2017
6.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD 28.02.2017 13.02.2019
7. Secretari Suciu Matei PSD 05.09.2017 13.06.2018
8.   Șova Lucian PSD   05.09.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Banias Mircea Marius PNL   20.03.2019
2. Boboc Valentin Gabriel PSD 11.12.2017 06.02.2018
3. Drăghici Mircea-Gheorghe Neafiliați   11.12.2017
4. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD   06.02.2019
5. Rădulescu Cătălin-Marian PSD   13.02.2019
6. Simonis Alfred - Robert PSD 06.02.2018 04.09.2019
7. Suciu Matei PSD 01.02.2017 13.06.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 2 decembrie 2020, 17:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro