Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Senatul > Comisii > Agricultură Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Petre Daea Daea Petre PSD  
2. Vicepreședinți Tiberiu Aurelian Prodan Prodan Tiberiu Aurelian
vicepreședinte din 26 oct. 2009
PNL 26.10.2009
3. Secretari Andras Levente Fekete Szabó Fekete Szabó Andras Levente UDMR  
4. Membri Gheorghe David David Gheorghe PD-L 02.03.2011
5.   Vasile Nedelcu Nedelcu Vasile Prog.  
6.   Orest Onofrei Onofrei Orest PD-L 28.10.2009
7.   Alexandru Pereș Pereș Alexandru PD-L  
8.   Gheorghe Saghian Saghian Gheorghe PSD  
9.   Ilie Sârbu Sârbu Ilie PSD 26.10.2009
10.   Constantin Tămagă Tămagă Constantin PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Vicepreședinți Iulian Bădescu Bădescu Iulian PSD 09.09.2009 14.06.2010
2.   Sorina Luminița Plăcintă Plăcintă Sorina Luminița PNL   09.09.2009

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Iulian Bădescu Bădescu Iulian PSD 09.09.2009 14.06.2010
2. Avram Crăciun Crăciun Avram Prog.   26.10.2009
3. Gheorghe David David Gheorghe PD-L   28.10.2009
4. Constantin Dumitru Dumitru Constantin PNL 14.06.2010 02.03.2011
5. Ovidius Mărcuțianu Mărcuțianu Ovidius Prog.   26.10.2009
6. Vasile Mustățea Mustățea Vasile PNL 26.10.2009 25.06.2012
7. Orest Onofrei Onofrei Orest PD-L   26.10.2009
8. Sorina Luminița Plăcintă Plăcintă Sorina Luminița PNL   09.09.2009

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 30 octombrie 2020, 21:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro