Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Agricultură Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Stănescu Alexandru
președinte din 5 sep. 2017
PSD  
2. Vicepreședinți Dîrzu Ioan PSD  
3.   Oros Nechita-Adrian PNL  
4.   Păle Dănuț
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Ciocan Dan PSD  
6.   Giugea Nicolae PNL  
7. Membri Boroianu Aurel-Robert PNL  
8.   Calotă Florică Ică ALDE  
9.   Constantin Daniel PRO Europa 04.09.2019
10.   Furic Iarco Minoritati  
11.   Gheorghe Tinel PNL  
12.   Gudu Vasile PNL  
13.   Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa  
14.   Magyar Loránd-Bálint UDMR  
15.   Niță Nicu PSD  
16.   Olar Corneliu PNL 13.06.2017
17.   Popescu Nicolae-Daniel USR 24.09.2019
18.   Roman Ioan Sorin PSD 28.02.2018
19.   Sebestyén Csaba-István UDMR  
20.   Simionca Ionuț PMP  
21.   Steriu Valeriu-Andrei PSD 26.09.2017
22.   Tabugan Ion ALDE  
23.   Terea Ioan PSD  
24.   Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 13.09.2017

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Președinte Munteanu Ioan PSD 05.09.2017
2. Vicepreședinți Stănescu Alexandru PSD 05.09.2017

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Boboc Tudorița-Rodica PSD   13.06.2018
2. Ghinea Cristian USR 31.10.2018 14.06.2019
3. Munteanu Ioan PSD   01.02.2018
4. Olar Corneliu PNL   16.05.2017
5. Pop Georgian PRO Europa 13.02.2019 04.09.2019
6. Prisnel Adrian-Claudiu USR   12.09.2018
7. Șerban Ciprian-Constantin PSD   11.09.2019

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 9:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro