Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2020-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Agricultură Versiunea pentru printare
2020-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD  
2. Vicepreședinți Gheba Daniel-Sorin USR PLUS  
3.   Magyar Loránd-Bálint UDMR  
4.   Șoptică Costel
vicepreședinte din 9 feb. 2021
PNL  
5. Secretari Bîrcă Constantin PSD  
6.   Olar Corneliu PNL  
7. Membri Alda Adrian PSD  
8.   Bălășoiu Aurel PSD  
9.   Calotă Florică Ică PNL  
10.   Chira Claudiu-Martin PNL 03.03.2021
11.   Ciubuc Ciprian AUR 01.02.2021
12.   Constantin Daniel PNL  
13.   Drancă Andrei-Iulian USR PLUS  
14.   Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD  
15.   Dumitru Florian-Emil PNL  
16.   Giugea Nicolae PNL  
17.   Grecu Ion-Cătălin PSD  
18.   Könczei Csaba UDMR  
19.   Munteanu Remus PSD 01.02.2021
20.   Niță Nicu PSD  
21.   Pambuccian Varujan Minoritati  
22.   Păunescu Silviu-Titus AUR 01.02.2021
23.   Popa Alexandru PNL  
24.   Prunean Alin-Costel USR PLUS  
25.   Scripnic Lilian AUR 01.02.2021

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Giugea Nicolae PNL 09.02.2021

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Lazăr Teodor USR PLUS 24.02.2021
2. Pătrăuceanu Constantin-Neculai PSD 01.02.2021

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 16:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro