You are here: Home page > Parliamentary bodies 2004-2008 > Senate > Committees > Politica Externa Printable version
2004-2008

Position Senator Parliamentary
group
Member since
1. Chairperson Geoană Mircea Dan PSD  
2. Vice-Chairpersons Mihăescu Eugen PRM  
3. Secretaries Cucuian Cristian PD-L  
4. Members Câmpeanu Radu Anton PNL  
5.   Cutaș George Sabin PC 13.09.2007
6.   Duca Viorel Senior non-attached  
7.   Iliescu Ion PSD  
8.   Mardare Radu Cătălin PSD 10.12.2007
9.   Markó Béla UDMR  
10.   Meleșcanu Teodor Viorel PNL  
11.   Rebreanu Nora Cecilia PSD 11.02.2008

Former members of the committee
Senator Parliamentary
group
Member until
1. Crețu Corina PSD 03.12.2007
2. Diaconescu Cristian PSD 11.02.2008
3. Voiculescu Dan PC 13.09.2007

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 7 april 2020, 13:46
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro