Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2008-2012 > Senatul > Comisii > Politică Externă Versiunea pentru printare
2008-2012

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Titus Corlățean Corlățean Titus PSD  
2. Vicepreședinți Ovidius Mărcuțianu Mărcuțianu Ovidius
vicepreședinte din 3 mar. 2011
Prog. 03.03.2011
3. Secretari Radu Cătălin Mardare Mardare Radu Cătălin PSD  
4. Membri George Crin Laurențiu Antonescu Antonescu George Crin Laurențiu PNL  
5.   Viorel Riceard Badea Badea Viorel Riceard PNL  
6.   Augustin Daniel Humelnicu Humelnicu Augustin Daniel PD-L  
7.   Raymond Luca Luca Raymond PNL  
8.   Béla Markó Markó Béla UDMR  
9.   Romeo Florin Nicoară Nicoară Romeo Florin PNL 26.10.2009
10.   Marian Iulian Rasaliu Rasaliu Marian Iulian PD-L 15.11.2010
11.   Georgică Severin Severin Georgică PSD 14.09.2010

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Viorel Riceard Badea Badea Viorel Riceard PNL 02.03.2011

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Miron Tudor Mitrea Mitrea Miron Tudor PSD   14.09.2010
2. Sorina Luminița Plăcintă Plăcintă Sorina Luminița PNL 28.06.2010 04.04.2011
3. Tiberiu Aurelian Prodan Prodan Tiberiu Aurelian PNL   26.10.2009
4. Georgică Severin Severin Georgică PSD   28.06.2010
5. Mihai Stănișoară Stănișoară Mihai PD-L   15.11.2010

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 februarie 2020, 0:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro