Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2012-2016 > Senatul > Comisii > Politică Externă Versiunea pentru printare
2012-2016

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Petru Filip Filip Petru PSD  
2. Secretari Ben-Oni Ardelean Ardelean Ben-Oni PNL  
3. Membri George Crin Laurențiu Antonescu Antonescu George Crin Laurențiu PNL 18.03.2014
4.   Viorel-Riceard Badea Badea Viorel-Riceard PNL  
5.   Daniel-Constantin Barbu Barbu Daniel-Constantin PLC 14.04.2014
6.   Titus Corlățean Corlățean Titus PSD 19.11.2014
7.   Eugen Durbacă Durbacă Eugen PLC  
8.   Daniel Cristian Florian Florian Daniel Cristian PNL  
9.   Șerban Constantin Valeca Valeca Șerban Constantin PSD  
10.   Florea Voinea Voinea Florea PSD  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Gabriel Mutu Mutu Gabriel PSD  

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Victor Ciorbea Ciorbea Victor neafiliat   08.04.2014
2. Gabriel Mutu Mutu Gabriel PSD   22.06.2016
3. Călin Constantin Anton Popescu-Tăriceanu Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton PLC   18.03.2014
4. Ion Simeon Purec Purec Ion Simeon PSD 21.10.2013 19.11.2014
5. Antonie Solomon Solomon Antonie PP-DD   20.09.2013
6. Mihai Răzvan Ungureanu Ungureanu Mihai Răzvan PNL   01.07.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 aprilie 2021, 9:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro