Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2000-2004 > Senatul > Comisii > Drepturile Omului Versiunea pentru printare
2000-2004

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte György Frunda Frunda György
președinte din 13 sep. 2004
UDMR  
2. Vicepreședinți Ioan Aurel Rus Rus Ioan Aurel
vicepreședinte din 13 sep. 2004
PRM  
3. Secretari Romeo Octavian Hanganu Hanganu Romeo Octavian
secretar din 13 sep. 2004
PD 06.09.2001
4. Membri Ioan Belu Belu Ioan PRM 05.02.2004
5.   Vasile Duță Duță Vasile neafiliat 08.03.2004
6.   Ion Gogoi Gogoi Ion PSD  
7.   Ioan Guga Guga Ioan PSD  
8.   Mircea Teodor Iustian Iustian Mircea Teodor PNL  
9.   Mircea Mihordea Mihordea Mircea PRM 10.05.2001
10.   Nelu Pujină Pujină Nelu PSD  
11.   Fevronia Stoica Stoica Fevronia PSD 12.01.2001

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Romeo Octavian Hanganu Hanganu Romeo Octavian PD 01.09.2003 13.09.2004
2.   Mircea Teodor Iustian Iustian Mircea Teodor PNL   01.09.2003
3. Vicepreședinți György Frunda Frunda György UDMR   13.09.2004
4. Secretari Mircea Mihordea Mihordea Mircea PRM   01.09.2003

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
din data până în data
1. Constantin Alexa Alexa Constantin PSD 06.09.2001 08.03.2004
2. Constantin Bălălău Bălălău Constantin PD   06.09.2001
3. Buză Constantin PSD   15.01.2001
4. Gherman Oliviu PSD   27.08.2001
5. Ilie Ilașcu Ilașcu Ilie PRM   10.05.2001
6. Ștefan Gheorghe Mărgineanu Mărgineanu Ștefan Gheorghe PRM   05.02.2004

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 6:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro