Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Sănătate Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Buicu Corneliu-Florin PSD  
2. Vicepreședinți Roșca Lucreția PSD  
3.   Stamatian Vasile-Florin PNL  
4. Secretari Balint Liviu-Ioan
secretar din 28 oct. 2019
PNL  
5.   Dinu Cristina-Elena PSD  
6.   Vass Levente UDMR  
7. Membri Cherecheș Viorica PNL  
8.   Ciofu Tamara-Dorina PSD 20.03.2019
9.   Cobuz Maricela PSD  
10.   Dumitrache Ileana Cristina PSD 20.03.2019
11.   Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD  
12.   Gavriliță Bianca - Miruna PSD  
13.   Holban Georgeta-Carmen PSD  
14.   Ioniță Antoneta PNL  
15.   Lupașcu Costel PSD 11.04.2017
16.   Movilă Petru PMP  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Ungureanu Emanuel-Dumitru USR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Bănicioiu Nicolae PRO România 11.04.2017
2. Ciuhodaru Tudor PSD 13.06.2019
3. Pop Rareș Tudor USR 18.12.2020
4. Popescu Pavel PNL 19.09.2017
5. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD 09.12.2020
6. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR 18.12.2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 martie 2021, 1:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro