Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-2020 > Camera Deputaților > Comisii > Sănătate Versiunea pentru printare
2016-2020

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Corneliu-Florin Buicu Buicu Corneliu-Florin PSD  
2. Vicepreședinți Lucreția Roșca Roșca Lucreția PSD  
3.   Vasile-Florin Stamatian Stamatian Vasile-Florin PNL  
4. Secretari Liviu-Ioan Balint Balint Liviu-Ioan
secretar din 28 oct. 2019
PNL  
5.   Cristina-Elena Dinu Dinu Cristina-Elena PSD  
6.   Levente Vass Vass Levente UDMR  
7. Membri Viorica Cherecheș Cherecheș Viorica PNL  
8.   Tamara-Dorina Ciofu Ciofu Tamara-Dorina PSD 20.03.2019
9.   Maricela Cobuz Cobuz Maricela PSD  
10.   Ileana Cristina Dumitrache Dumitrache Ileana Cristina PSD 20.03.2019
11.   Grațiela Leocadia Gavrilescu Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD  
12.   Bianca - Miruna Gavriliță Gavriliță Bianca - Miruna PSD  
13.   Georgeta-Carmen Holban Holban Georgeta-Carmen PSD  
14.   Antoneta Ioniță Ioniță Antoneta PNL  
15.   Costel Lupașcu Lupașcu Costel PSD 11.04.2017
16.   Petru Movilă Movilă Petru PMP  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Emanuel-Dumitru Ungureanu Ungureanu Emanuel-Dumitru USR  

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Nicolae Bănicioiu Bănicioiu Nicolae PRO România 11.04.2017
2. Tudor Ciuhodaru Ciuhodaru Tudor PSD 13.06.2019
3. Rareș Tudor Pop Pop Rareș Tudor USR 18.12.2020
4. Pavel Popescu Popescu Pavel PNL 19.09.2017
5. Nicolaie-Sebastian-Valentin Radu Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD 09.12.2020
6. Emanuel-Dumitru Ungureanu Ungureanu Emanuel-Dumitru USR 18.12.2020

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 2:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro