Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2016-prezent > Camera Deputaților > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
2016-prezent

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Gavrilă Camelia PSD  
2. Vicepreședinți Cherecheș Florica PNL  
3.   Szabó Ödön UDMR  
4.   Șotcan Theodora PSD  
5. Secretari Stan Viorel
secretar din 12 sep. 2018
PSD 21.02.2018
6.   Turcescu Robert-Nicolae PMP  
7. Membri Anton Anton ALDE 13.06.2017
8.   Biro Zsolt-Istvan UDMR  
9.   Boboc Tudorița-Rodica PSD 13.06.2018
10.   Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa  
11.   Cîtea Vasile PSD  
12.   Cosma Lavinia-Corina USR  
13.   Hărătău Elena PSD 12.12.2018
14.   Iurișniți Cristina-Ionela USR  
15.   Mareș Mara PNL 13.02.2018
16.   Moldovan Sorin-Dan PNL  
17.   Rădulescu Alexandru PSD  
18.   Rădulescu Dan-Răzvan USR  
19.   Romanescu Cristinel PNL  
20.   Șarapatin Elvira PSD 12.12.2018
21.   Teiș Alina PSD 13.09.2017
22.   Turcan Raluca PNL  
23.   Vasilică Radu Costin PSD 24.10.2018
24.   Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati  

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Secretari Huncă Mihaela PRO Europa 27.06.2018

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019
2. Huncă Mihaela PRO Europa 24.10.2018
3. Mareș Mara PNL 07.11.2017
4. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa 13.06.2018
5. Nicoară Romeo Florin PNL 19.09.2018
6. Șerban Ciprian-Constantin PSD 05.01.2017
7. Tîlvăr Angel PSD 12.12.2018
8. Todor Adrian PSD 12.12.2018
9. Vasilică Radu Costin PSD 21.02.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 august 2019, 8:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro