Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Senatul > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Irinel Popescu Popescu Irinel PC  
2. Vicepreședinți Dan Sabău Sabău Dan
vicepreședinte din 3 iun. 2008
PD-L  
3. Secretari Angel Tîlvăr Tîlvăr Angel PSD  
4. Membri Aurel Ardelean Ardelean Aurel PD-L  
5.   Alexandru Athanasiu Athanasiu Alexandru PSD  
6.   Ivan Cismaru Cismaru Ivan PD-L  
7.   Gheorghe David David Gheorghe PD-L  
8.   Anghel Iordănescu Iordănescu Anghel PSD 11.02.2008
9.   Ion Solcanu Solcanu Ion PSD  
10.   Ilona Szabó Szabó Ilona UDMR 10.12.2007
11.   Varujan Vosganian Vosganian Varujan PNL 29.10.2008

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al biroului
până în data
1. Vicepreședinți Ivan Cismaru Cismaru Ivan PD-L 03.06.2008

Foști membri ai comisiei
Senatorul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Ioan Moraru Moraru Ioan PSD 11.02.2008
2. Csaba Sógor Sógor Csaba UDMR 10.12.2007
3. Gheorghe Vergil Șerbu Șerbu Gheorghe Vergil PNL 29.10.2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 iunie 2020, 9:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro