Sunteți în secțiunea: Prima pagina > Structuri parlamentare 2004-2008 > Camera Deputaților > Comisii > Învățământ Versiunea pentru printare
2004-2008

Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Petre Popeangă Popeangă Petre
președinte din 5 feb. 2008
PRM 05.02.2008
2. Vicepreședinți Petru Andea Andea Petru PSD  
3.   Ferenc Asztalos Asztalos Ferenc UDMR  
4. Secretari Nicolae Bănicioiu Bănicioiu Nicolae PSD  
5.   Mihai Radan Radan Mihai Minoritati  
6. Membri Ecaterina Andronescu Andronescu Ecaterina PSD  
7.   Iulian-Gabriel Bîrsan Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L  
8.   Cătălin Ovidiu Buhăianu-Obuf Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L 23.06.2005
9.   Mihai Dumitriu Dumitriu Mihai PSD  
10.   Vladimir Mircea Fârșirotu Fârșirotu Vladimir Mircea PRM  
11.   Damian Florea Florea Damian PC  
12.   Grațiela Leocadia Gavrilescu Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL 05.02.2008
13.   Monalisa Găleteanu Găleteanu Monalisa PSD  
14.   Andrei-Gheorghe Király Király Andrei-Gheorghe UDMR  
15.   Paul Magheru Magheru Paul PRM  
16.   Pantelimon Manta Manta Pantelimon PNL  
17.   Tudor Mătușa Mătușa Tudor PRM 18.09.2006
18.   Mircea Valer Pușcă Pușcă Mircea Valer PNL  
19.   Marcel Laurențiu Romanescu Romanescu Marcel Laurențiu PD-L  
20.   Béla Sóki Sóki Béla UDMR  
21.   Anghel Stanciu Stanciu Anghel PSD  
22.   Alecsandru Știucă Știucă Alecsandru PSD  
23.   Horia-Victor Toma Toma Horia-Victor PNL  
24.   Lia Olguța Vasilescu Vasilescu Lia Olguța PSD 13.06.2005
25.   Dragoș Gabriel Zisopol Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati 16.09.2008

Foști membri ai biroului comisiei
Funcția Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data până în data
1. Președinte Anghel Stanciu Stanciu Anghel PSD   28.06.2005
2.   Lia Olguța Vasilescu Vasilescu Lia Olguța PSD 28.06.2005 04.04.2008

Foști membri ai comisiei
Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
până în data
1. Cristian Mihai Adomniței Adomniței Cristian Mihai PNL 06.02.2007
2. Roberta Alma Anastase Anastase Roberta Alma PD-L 30.11.2007
3. Mihai Cristian Apostolache Apostolache Mihai Cristian PSD 24.10.2005
4. Angela Buciu Buciu Angela PRM 13.06.2005
5. Ovidiu Victor Ganț Ganț Ovidiu Victor Minoritati 08.09.2008
6. Monica Maria Iacob Ridzi Iacob Ridzi Monica Maria PD-L 30.11.2007
7. Adrian Moisoiu Moisoiu Adrian PRM 12.06.2007
8. Ion Preda Preda Ion PNL 08.04.2007
9. Daciana Octavia Sârbu Sârbu Daciana Octavia PSD 23.06.2005

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 20:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro