Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor în ordine alfabetica -- S

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Sabău Dan 9 BRĂILA PD-L
2.  Savu Daniel 31 PRAHOVA PSD 28 noi. 2007
3.  Sârbu Ilie 37 TIMIȘ PSD
4.  Silistru Doina 39 VASLUI PSD
5.  Solcanu Ion 24 IAȘI PSD
6.  Stan Petru 33 SĂLAJ neafiliat
7.  Stănoiu Rodica Mihaela 30 OLT PC
8.  Stoica Ilie 34 SIBIU PNL
9.  Stragea Cristian Dimitrie 2 ARAD PNL 30 iun. 2008
10.  Strătilă Șerban-Cezar 29 NEAMȚ PNL
11.  Stroe Radu 26 MARAMUREȘ PNL
12.  Szabó Ilona 15 COVASNA UDMR 6 sep. 2007
13.  Szabó Károly Ferenc 32 SATU-MARE UDMR
14.  Szentmiklósi Zoltán-Lajos 5 BIHOR UDMR 28 oct. 2008

Senatori care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Steriu Valeriu-Andrei 30 OLT PSD 1 feb. 2005
2.  Sógor Csaba 21 HARGHITA UDMR 3 dec. 2007
3.  Simionescu Aurel Gabriel 9 BRĂILA PSD 23 iun. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 iulie 2019, 22:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro