Senatul
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Versiunea pentru printare

Lista senatorilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Alexandru Viorel 7 BOTOȘANI PD-L 26 aug. 2008
2.  Antonie Ștefan-Mihail 28 MUREȘ PD-L
3.  Apostol Neculai 24 IAȘI neafiliat
4.  Arcaș Viorel 34 SIBIU PSD
5.  Ardelean Aurel 2 ARAD PD-L
6.  Arion Viorel 22 HUNEDOARA PD-L
7.  Athanasiu Alexandru 5 BIHOR PSD
8.  Basgan Ion 36 TELEORMAN PNL
9.  Blaga Vasile 42 BUCUREȘTI PD-L
10.  Bobeș Marin 30 OLT PSD
11.  Câmpeanu Radu Anton 42 BUCUREȘTI PNL
12.  Cârlan Dan 24 IAȘI PD-L
13.  Chelaru Ioan 29 NEAMȚ PSD
14.  Cinteză Mircea 42 BUCUREȘTI PD-L
15.  Cioroianu Adrian Mihai 37 TIMIȘ PNL
16.  Cismaru Ivan 8 BRAȘOV PD-L
17.  Ciuclea Ilie Ionel 42 BUCUREȘTI PSD 30 iun. 2008
18.  Copos Gheorghe 3 ARGEȘ PC
19.  Corodan Ioan 26 MARAMUREȘ PNL 9 feb. 2006
20.  Cozmâncă Octav 35 SUCEAVA PSD
21.  Cucuian Cristian 4 BACĂU PD-L
22.  Cutaș George Sabin 36 TELEORMAN PC
23.  Daea Petre 27 MEHEDINȚI PSD
24.  David Cristian 39 VASLUI PNL
25.  David Gheorghe 37 TIMIȘ PD-L
26.  Dâncu Vasile 13 CLUJ PSD
27.  Diaconescu Cristian 14 CONSTANȚA PSD
28.  Dina Carol 18 GALAȚI PRM
29.  Drecin Mihai Dorin 5 BIHOR PRM 28 oct. 2008
30.  Duca Viorel Senior 22 HUNEDOARA neafiliat
31.  Dumitrescu Gheorghe-Viorel 40 VÂLCEA PRM
32.  Dumitrescu Ion Mihai  16 DÂMBOVIȚA PNL
33.  Dumitru Constantin 12 CĂLĂRAȘI PD-L
34.  Eckstein Kovács Péter 13 CLUJ UDMR
35.  Fekete Szabó Andras Levente 33 SĂLAJ UDMR
36.  Florescu Ion 20 GORJ PSD
37.  Frunda György 28 MUREȘ UDMR
38.  Funar Gheorghe 13 CLUJ PRM
39.  Găucan Constantin 31 PRAHOVA PRM
40.  Geoană Mircea Dan 17 DOLJ PSD
41.  Georgescu Radu Cristian 28 MUREȘ PSD
42.  Gheorghe Constantin 35 SUCEAVA PD-L
43.  Hașotti Puiu 14 CONSTANȚA PNL
44.  Ilașcu Ilie 4 BACĂU PRM
45.  Iliescu Ion 42 BUCUREȘTI PSD
46.  Ilușcă Daniel 38 TULCEA PNL
47.  Ion Vasile 10 BUZĂU PSD
48.  Iordănescu Anghel 25 ILFOV PSD 6 feb. 2008
49.  Iorga Nicolae-Marian 8 BRAȘOV PRM
50.  Jurcan Dorel 40 VÂLCEA PD-L
51.  Lupoi Mihail 17 DOLJ PNL
52.  Mardare Radu Cătălin 4 BACĂU PSD
53.  Marinescu Marius 42 BUCUREȘTI PC
54.  Markó Béla 28 MUREȘ UDMR
55.  Matei Mircea 5 BIHOR PD-L 2 sep. 2008
56.  Mărășescu Nicolae 42 BUCUREȘTI PSD 19 dec. 2007
57.  Mândru Traian 18 GALAȚI PSD 2 sep. 2008
58.  Meleșcanu Teodor Viorel 31 PRAHOVA PNL
59.  Mereuță Mircea Gheorghe 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
60.  Mihăescu Eugen 42 BUCUREȘTI PRM
61.  Mihăilescu Petru Șerban 36 TELEORMAN PSD
62.  Mihețiu Ioan Gheorghe 35 SUCEAVA PD-L 30 iun. 2008
63.  Mohaci Mihai 8 BRAȘOV PSD 30 iun. 2008
64.  Moldoveanu Viorel Aurelian 25 ILFOV PD-L 26 aug. 2008
65.  Moraru Ioan 4 BACĂU PSD
66.  Morțun Alexandru Ioan 27 MEHEDINȚI PNL
67.  Nasleu Ioan 37 TIMIȘ PRM 4 feb. 2008
68.  Neagu Nicolae 34 SIBIU neafiliat
69.  Németh Csaba 15 COVASNA UDMR
70.  Nicolae Șerban 23 IALOMIȚA PSD
71.  Novolan Traian 16 DÂMBOVIȚA PSD
72.  Onaca Dorel-Constantin 14 CONSTANȚA PD-L
73.  Oprea Mario-Ovidiu 17 DOLJ PNL
74.  Panțuru Tudor 23 IALOMIȚA PD-L 17 dec. 2007
75.  Pascu Corneliu 10 BUZĂU PC
76.  Păcuraru Nicolae Paul Anton 18 GALAȚI PNL
77.  Păunescu Adrian 22 HUNEDOARA PSD
78.  Pereș Alexandru 1 ALBA PD-L
79.  Petrescu Ilie 20 GORJ PC
80.  Popa Dan Gabriel 3 ARGEȘ PD-L
81.  Popescu Dan-Mircea 31 PRAHOVA PSD
82.  Popescu Ionel 42 BUCUREȘTI PD-L
83.  Popescu Irinel 17 DOLJ PC
84.  Popescu Mihail 40 VÂLCEA PSD
85.  Prodan Tiberiu Aurelian 35 SUCEAVA PNL
86.  Rădoi Ion 19 GIURGIU PSD
87.  Rădoi Ovidiu 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L
88.  Roibu Aristide 39 VASLUI PSD
89.  Rotaru Ion 9 BRĂILA PSD 30 iun. 2008
90.  Sabău Dan 9 BRĂILA PD-L
91.  Savu Daniel 31 PRAHOVA PSD 28 noi. 2007
92.  Sârbu Ilie 37 TIMIȘ PSD
93.  Solcanu Ion 24 IAȘI PSD
94.  Stan Petru 33 SĂLAJ neafiliat
95.  Stoica Ilie 34 SIBIU PNL
96.  Stragea Cristian Dimitrie 2 ARAD PNL 30 iun. 2008
97.  Strătilă Șerban-Cezar 29 NEAMȚ PNL
98.  Stroe Radu 26 MARAMUREȘ PNL
99.  Szabó Károly Ferenc 32 SATU-MARE UDMR
100.  Szentmiklósi Zoltán-Lajos 5 BIHOR UDMR 28 oct. 2008
101.  Șerbu Gheorghe Vergil 14 CONSTANȚA PNL
102.  Șereș Ioan-Codruț 26 MARAMUREȘ PC
103.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PSD
104.  Șter Sever 32 SATU-MARE PSD
105.  Talpeș Ioan 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L
106.  Tănăsescu Dan Claudiu 16 DÂMBOVIȚA neafiliat
107.  Tărăcilă Doru Ioan 12 CĂLĂRAȘI PSD
108.  Terinte Radu 24 IAȘI PNL
109.  Theodorescu Răzvan Emil 7 BOTOȘANI PSD
110.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA PSD
111.  Toma Ion 30 OLT PSD 3 feb. 2005
112.  Tudor Corneliu Vadim 42 BUCUREȘTI PRM
113.  Ungheanu Mihai 3 ARGEȘ PRM
114.  Ungureanu Vasile Ioan Dănuț 2 ARAD PSD
115.  Vasilescu Gavrilă 7 BOTOȘANI PC
116.  Vărgău Ion 38 TULCEA PSD
117.  Verestóy Attila 21 HARGHITA UDMR
118.  Vișan Gelu 17 DOLJ PD-L 30 iun. 2008
119.  Vosganian Varujan 24 IAȘI PNL
120.  Vraciu Jan 41 VRANCEA PD-L
121.  Zsombori Vilmos 21 HARGHITA UDMR 12 dec. 2007

Senatori care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Steriu Valeriu-Andrei 30 OLT PSD 1 feb. 2005
2.  Bindea Liviu-Doru 26 MARAMUREȘ PRM 4 ian. 2006
3.  Maior George-Cristian 1 ALBA PSD 5 oct. 2006
4.  Puskás Valentin Zoltán 15 COVASNA UDMR 13 iul. 2007
5.  Voiculescu Dan 42 BUCUREȘTI PC 13 sep. 2007
6.  Iorgovan Antonie 31 PRAHOVA PSD 4 oct. 2007
7.  Sógor Csaba 21 HARGHITA UDMR 3 dec. 2007
8.  Popa Nicolae-Vlad 8 BRAȘOV neafiliat 4 dec. 2007
9.  Dinescu Valentin 37 TIMIȘ PRM 12 ian. 2008
10.  Filipescu Teodor 25 ILFOV PSD 4 feb. 2008
11.  Berceanu Radu Mircea 17 DOLJ PD-L 14 apr. 2008
12.  Crețu Ovidiu Teodor 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD 23 iun. 2008
13.  Flutur Gheorghe 35 SUCEAVA PD-L 23 iun. 2008
14.  Oprescu Sorin Mircea 42 BUCUREȘTI neafiliat 23 iun. 2008
15.  Simionescu Aurel Gabriel 9 BRĂILA PSD 23 iun. 2008
16.  Ioțcu Petru Nicolae 2 ARAD neafiliat 25 iun. 2008
17.  Țîrle Radu 5 BIHOR PNL 25 iun. 2008
18.  Neagoe Otilian 8 BRAȘOV PSD 30 iun. 2008
19.  Rădulescu Cristache 25 ILFOV PD-L 30 iun. 2008
20.  Țâbuleac Mihai 7 BOTOȘANI PD-L 30 iun. 2008
21.  Pete Ștefan 5 BIHOR UDMR 13 oct. 2008
22.  Popa Aron Ioan 4 BACĂU PNL 13 oct. 2008
23.  Văcăroiu Nicolae 3 ARGEȘ PSD 20 oct. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 13:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro