Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica -- G

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Gabor Gheorghe 8 BRAȘOV PNL
2.  Ganț Ovidiu Victor   Minoritati
3.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 31 PRAHOVA PNL 19 dec. 2007
4.  Găleteanu Monalisa 17 DOLJ PSD
5.  Georgescu Filip 3 ARGEȘ PSD
6.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ PNL
7.  Ghișe Ioan 8 BRAȘOV PNL
8.  Giurgiu Mircia 13 CLUJ neafiliat
9.  Glăvan Ștefan 37 TIMIȘ PC
10.  Godja Petru 26 MARAMUREȘ PSD
11.  Grigore Dan 23 IALOMIȚA PC
12.  Grosaru Mircea   Minoritati
13.  Gubandru Aurel 10 BUZĂU PSD
14.  Gușă Cozmin Horea 42 BUCUREȘTI neafiliat
15.  Gvozdenovici Slavomir   Minoritati

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Giurescu Ion 39 VASLUI PSD 28 iun. 2006
2.  Gheorghe Valeriu 4 BACĂU PNL 6 noi. 2007
3.  Gheorghiof Titu Nicolae 2 ARAD PNL 25 mar. 2008
4.  Ghiorghioni Ionesie 11 CARAȘ-SEVERIN PD-L 23 iun. 2008
5.  Gonțea Ion 8 BRAȘOV PD-L 14 iul. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 5:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro