Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-2020 > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Nr. Denumire
1.  Achiței Vasile-Cristian 7 BOTOȘANI PNL
2.  Adnagi Slavoliub   Minoritati
3.  Ambrus Izabella-Agnes 8 BRAȘOV UDMR
4.  Ampleev Andrian   Minoritati 12 sep. 2018
5.  Anastase Roberta Alma 31 PRAHOVA PNL
6.  Andrei Alexandru-Ioan 19 GIURGIU PNL
7.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV PNL
8.  Andrușcă Dănuț 29 NEAMȚ PSD
9.  Antal István-János 14 CONSTANȚA UDMR
10.  Anton Anton 42 BUCUREȘTI PSD
11.  Apjok Norbert 26 MARAMUREȘ UDMR
12.  Ardelean Ben-Oni 37 TIMIȘ PNL
13.  Arsu Alin-Ionuț 42 BUCUREȘTI USR 25 iun. 2019
14.  Avram Constantin 4 BACĂU PSD
15.  Axinte Vasile 24 IAȘI PSD
16.  Babuș Radu 14 CONSTANȚA PSD
17.  Balan Ioan 35 SUCEAVA PNL
18.  Balint Liviu-Ioan 33 SĂLAJ PNL
19.  Banias Mircea Marius 14 CONSTANȚA PNL
20.  Barb Radu 22 HUNEDOARA PSD 27 oct. 2020
21.  Băișanu Ștefan-Alexandru 35 SUCEAVA PSD
22.  Bălănescu Alexandru 27 MEHEDINȚI PRO România
23.  Bănicioiu Nicolae 24 IAȘI PRO România
24.  Bârlădeanu Dragoș-Petruț 41 VRANCEA Neafiliați
25.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA PSD
26.  Bende Sándor 21 HARGHITA UDMR
27.  Benedek Zacharie 21 HARGHITA UDMR
28.  Benkő Erika 15 COVASNA UDMR
29.  Bica Dănuț 3 ARGEȘ PNL
30.  Bichineț Corneliu 39 VASLUI PMP
31.  Birchall Ana 39 VASLUI Neafiliați
32.  Biro Zsolt-Istvan 28 MUREȘ UDMR
33.  Biró Rozália-Ibolya 5 BIHOR UDMR
34.  Bîzgan-Gayral Oana-Mioara 42 BUCUREȘTI Neafiliați
35.  Boboc Tudorița-Rodica 41 VRANCEA PSD
36.  Boboc Valentin Gabriel 36 TELEORMAN PSD
37.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ PNL
38.  Bogaciu Alexandra-Corina 25 ILFOV PSD
39.  Bogdan Gheorghe-Dănuț 5 BIHOR PSD
40.  Bontea Vlad 27 MEHEDINȚI PSD
41.  Boroianu Aurel-Robert 14 CONSTANȚA PNL
42.  Borza Remus-Adrian 8 BRAȘOV PNL
43.  Bota Marius Sorin-Ovidiu 26 MARAMUREȘ PSD
44.  Bozianu Nicoleta-Cătălina 31 PRAHOVA PMP
45.  Bran-Voinea Ioana 32 SATU-MARE PSD
46.  Bucura-Oprescu Simona 3 ARGEȘ PSD
47.  Buican Cristian 40 VÂLCEA PNL
48.  Buicu Corneliu-Florin 28 MUREȘ PSD
49.  Bumb Sorin-Ioan 1 ALBA PNL
50.  Burciu Cristina 13 CLUJ PNL
51.  Calista Mara-Daniela 36 TELEORMAN PNL
52.  Calotă Florică Ică 36 TELEORMAN PNL
53.  Căciulă Aurel 39 VASLUI PSD
54.  Căprar Dorel-Gheorghe 2 ARAD PSD
55.  Căruceru Aida-Cristina 42 BUCUREȘTI PSD
56.  Cătăniciu Steluța-Gustica 13 CLUJ PSD
57.  Cherecheș Florica 5 BIHOR PNL
58.  Cherecheș Viorica 26 MARAMUREȘ PNL
59.  Chiriac Viorel 8 BRAȘOV PSD
60.  Cioabă Petre 36 TELEORMAN PSD 5 iun. 2019
61.  Ciocan Dan 30 OLT PSD
62.  Ciofu Tamara-Dorina 7 BOTOȘANI PSD
63.  Cîmpeanu Sorin Mihai 42 BUCUREȘTI PNL
64.  Cîtea Vasile 24 IAȘI PSD
65.  Cobuz Maricela 35 SUCEAVA PSD
66.  Cocoș Vasile 40 VÂLCEA PSD
67.  Codreanu Constantin 43 DIASPORA PMP
68.  Cojocaru Petru-Bogdan 24 IAȘI PSD 25 iun. 2019
69.  Coliu Doru-Petrișor 43 DIASPORA PMP
70.  Constantin Daniel 42 BUCUREȘTI PNL
71.  Cosma Andreea 31 PRAHOVA PSD 16 ian. 2017
72.  Cosma Lavinia-Corina 28 MUREȘ Neafiliați
73.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 29 NEAMȚ PNL
74.  Cristache Cătălin 18 GALAȚI PMP
75.  Csép Éva-Andrea 28 MUREȘ UDMR
76.  Csokany Petronela-Mihaela   Minoritati
77.  Csoma Botond 13 CLUJ UDMR
78.  Cucșa Marian-Gheorghe 37 TIMIȘ Neafiliați
79.  Culeafă Mihai 25 ILFOV PNL
80.  Cupă Ion 17 DOLJ PMP
81.  Cupșa Ioan 5 BIHOR PNL
82.  Dinu Cristina-Elena 19 GIURGIU PSD
83.  Dîrzu Ioan 1 ALBA PSD
84.  Dobre Mircea-Titus 14 CONSTANȚA PRO România
85.  Dobre Victor Paul 18 GALAȚI PNL
86.  Dobrică Ionela Viorela 10 BUZĂU PSD
87.  Dobrovici-Bacalbașa Nicolae 18 GALAȚI PSD
88.  Dobrovie Matei-Adrian 42 BUCUREȘTI PNL
89.  Dohotaru Adrian-Octavian 13 CLUJ Neafiliați
90.  Drăghici Mircea-Gheorghe 3 ARGEȘ Neafiliați
91.  Dumitrache Ileana Cristina 14 CONSTANȚA PSD
92.  Dunava Costel Neculai 4 BACĂU PSD
93.  Durbacă Eugen 18 GALAȚI PSD
94.  Erdei Dolóczki István 32 SATU-MARE UDMR
95.  Farago Petru 2 ARAD UDMR
96.  Fădor Angelica 35 SUCEAVA PNL
97.  Firczak Iulius Marian   Minoritati
98.  Florea Damian 42 BUCUREȘTI PNL
99.  Florea Oana-Consuela 42 BUCUREȘTI PSD
100.  Floroiu Ionel 4 BACĂU PSD
101.  Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela 31 PRAHOVA PSD
102.  Furic Iarco   Minoritati
103.  Furtună Mirela 42 BUCUREȘTI PSD
104.  Ganț Ovidiu Victor   Minoritati
105.  Gavrilă Camelia 24 IAȘI PSD
106.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 31 PRAHOVA PSD
107.  Gavriliță Bianca - Miruna 37 TIMIȘ PSD
108.  Găină Mihăiță 23 IALOMIȚA PNL
109.  Georgescu Laura 18 GALAȚI PSD 25 iun. 2019
110.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ PSD
111.  Gheorghe Andrei Daniel 25 ILFOV PNL
112.  Gheorghe Tinel 23 IALOMIȚA PNL
113.  Gheorghiu Bogdan 35 SUCEAVA PNL
114.  Ghera Giureci-Slobodan   Minoritati
115.  Gherman Dumitru 5 BIHOR PSD 4 sep. 2017
116.  Ghilea Găvrilă 5 BIHOR PNL
117.  Gilia Claudia 16 DÂMBOVIȚA PSD 4 sep. 2017
118.  Giugea Nicolae 17 DOLJ PNL
119.  Grosaru Andi-Gabriel   Minoritati
120.  Gudu Vasile 38 TULCEA PNL
121.  Havrici Emanuel-Iuliu 35 SUCEAVA PRO România
122.  Hărătău Elena 4 BACĂU PNL 9 iul. 2018
123.  Heiuș Lucian-Ovidiu 22 HUNEDOARA PNL
124.  Holban Georgeta-Carmen 16 DÂMBOVIȚA PSD
125.  Huncă Mihaela 7 BOTOȘANI PRO România
126.  Huțucă Bogdan-Iulian 14 CONSTANȚA PNL
127.  Iancu Iulian 14 CONSTANȚA PSD
128.  Iancu Marius-Ionel 30 OLT PSD
129.  Ibram Iusein   Minoritati
130.  Iftimie Neculai 29 NEAMȚ Neafiliați
131.  Ilișanu Claudiu-Augustin 4 BACĂU PSD
132.  Intotero Natalia-Elena 22 HUNEDOARA PSD
133.  Ionescu George 31 PRAHOVA PNL
134.  Ioniță Antoneta 9 BRĂILA PNL
135.  Itu Cornel 13 CLUJ PSD
136.  Jivan Luminița-Maria 11 CARAȘ-SEVERIN Neafiliați
137.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA UDMR
138.  Kulcsár-Terza József-György 15 COVASNA UDMR
139.  Leoreanu Laurențiu-Dan 29 NEAMȚ PNL
140.  Longher Victoria   Minoritati
141.  Lovin Dumitru 40 VÂLCEA Neafiliați
142.  Lungu Tudorița 4 BACĂU PNL
143.  Lupașcu Costel 7 BOTOȘANI PSD
144.  Lupescu Dumitru 16 DÂMBOVIȚA USR
145.  Macovei Silviu Nicu 24 IAȘI PSD
146.  Magyar Loránd-Bálint 32 SATU-MARE UDMR
147.  Manole Petre-Florin 42 BUCUREȘTI PSD
148.  Mareș Mara 8 BRAȘOV PNL
149.  Marica Petru-Sorin 22 HUNEDOARA PRO România
150.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA UDMR
151.  Matei Călin-Vasile-Andrei 26 MARAMUREȘ PSD
152.  Mărgărit Mitică-Marius 18 GALAȚI PSD
153.  Meiroșu Marilena-Emilia 9 BRĂILA PNL
154.  Mihalescul Dumitru 35 SUCEAVA PNL
155.  Mihălcescu Carmen-Ileana 42 BUCUREȘTI PSD
156.  Mircea Florin 9 BRĂILA PSD 25 iun. 2019
157.  Mitricof George-Cristian 17 DOLJ PSD 27 oct. 2020
158.  Mocanu Adrian 10 BUZĂU PMP
159.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PRO România
160.  Mohaci Mihai 8 BRAȘOV PRO România
161.  Moise Costin-Sebastian 42 BUCUREȘTI PMP 25 iun. 2019
162.  Moldovan Sorin-Dan 13 CLUJ PNL
163.  Movilă Petru 24 IAȘI PMP
164.  Muraru Iulian-Alexandru 24 IAȘI PNL 27 oct. 2020
165.  Nasra Gabriel-Horia 13 CLUJ PSD
166.  Neagu Nicolae 34 SIBIU PNL
167.  Neață Eugen 40 VÂLCEA PSD
168.  Nechifor Cătălin-Ioan 35 SUCEAVA PRO România
169.  Nicoară Romeo Florin 32 SATU-MARE PNL
170.  Nicolae Andrei 31 PRAHOVA PSD
171.  Nicolicea Eugen 12 CĂLĂRAȘI PSD
172.  Niță Mihai 30 OLT PRO România
173.  Niță Nicu 9 BRĂILA PSD
174.  Nosa Iuliu 33 SĂLAJ PSD
175.  Olar Corneliu 1 ALBA PNL
176.  Olteanu Daniel 39 VASLUI PSD
177.  Oprea Dumitru 24 IAȘI PNL
178.  Oprișcan Mihai Doru 28 MUREȘ PSD
179.  Oros Nechita-Adrian 13 CLUJ PNL
180.  Oteșanu Daniela 40 VÂLCEA PSD
181.  Palăr Ionel 4 BACĂU PNL
182.  Pambuccian Varujan   Minoritati
183.  Pană Adriana-Doina 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
184.  Paraschiv Rodica 31 PRAHOVA PSD
185.  Pașcan Emil-Marius 28 MUREȘ PMP
186.  Pau Radu - Adrian 37 TIMIȘ PRO România
187.  Păle Dănuț 10 BUZĂU PSD
188.  Petcu Toma-Florin 19 GIURGIU PNL
189.  Petrea Gabriel 42 BUCUREȘTI PRO România
190.  Petrețchi Nicolae-Miroslav   Minoritati
191.  Petric Octavian 32 SATU-MARE PRO România
192.  Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina 17 DOLJ PSD
193.  Pirtea Marilen - Gabriel 37 TIMIȘ PNL
194.  Pistru Eusebiu-Manea 2 ARAD PSD
195.  Pleșoianu Liviu Ioan Adrian 42 BUCUREȘTI PSD
196.  Podașcă Gabriela-Maria 42 BUCUREȘTI PRO România 13 feb. 2018
197.  Ponta Victor-Viorel 20 GORJ PRO România
198.  Pop Andrei 23 IALOMIȚA PSD
199.  Pop Georgian 42 BUCUREȘTI PSD
200.  Popa Florin 18 GALAȚI PSD
201.  Popa Mihai Valentin 8 BRAȘOV PRO România
202.  Popa Ștefan-Ovidiu 40 VÂLCEA PSD
203.  Popescu Mariana-Venera   Minoritati
204.  Popescu Nicolae-Daniel 43 DIASPORA USR 19 apr. 2017
205.  Popescu Pavel 37 TIMIȘ PNL
206.  Popescu Virgil-Daniel 27 MEHEDINȚI PNL
207.  Preda Cezar-Florin 16 DÂMBOVIȚA PNL
208.  Preda Marin 3 ARGEȘ PSD 27 oct. 2020
209.  Predoiu Marian-Cătălin 12 CĂLĂRAȘI PNL
210.  Presură Alexandra 17 DOLJ PSD
211.  Pricop Karmencita 10 BUZĂU PSD 27 oct. 2020
212.  Prisnel Adrian-Claudiu 17 DOLJ USR
213.  Prișcă Răzvan Sorin 31 PRAHOVA PNL
214.  Radu Anișoara 38 TULCEA PSD 16 ian. 2017
215.  Radu Marin Traian 17 DOLJ PSD 27 oct. 2020
216.  Raețchi Ovidiu Alexandru 42 BUCUREȘTI PNL
217.  Răcuci Claudiu-Vasile 1 ALBA PNL
218.  Rădulescu Alexandru 35 SUCEAVA PSD
219.  Rădulescu Cătălin-Marian 3 ARGEȘ PSD
220.  Rădulescu Dan-Răzvan 31 PRAHOVA Neafiliați
221.  Răduț Violeta 36 TELEORMAN PSD 21 feb. 2017
222.  Roman Florin-Claudiu 1 ALBA PNL
223.  Roman Ioan Sorin 5 BIHOR PSD
224.  Romanescu Cristinel 10 BUZĂU PNL
225.  Roșca Lucreția 18 GALAȚI PSD
226.  Rotaru Alexandru 29 NEAMȚ PSD
227.  Rotaru Răzvan-Ilie 7 BOTOȘANI PSD
228.  Săftoiu Ana Adriana 42 BUCUREȘTI PNL
229.  Sămărtinean Cornel-Mircea 37 TIMIȘ PMP
230.  Schelean-Șomfelean Valeria-Diana 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
231.  Sebestyén Csaba-István 21 HARGHITA UDMR
232.  Sefer Cristian-George 12 CĂLĂRAȘI PSD
233.  Seres Dénes 33 SĂLAJ UDMR
234.  Sighiartău Robert-Ionatan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
235.  Simion Lucian-Eduard 38 TULCEA PSD
236.  Simionca Ionuț 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PMP
237.  Sitterli Ovidiu-Ioan 34 SIBIU PNL
238.  Socotar Gheorghe-Dinu 28 MUREȘ PSD
239.  Solomon Adrian 39 VASLUI PSD
240.  Spânu Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PRO România
241.  Stamatian Vasile-Florin 13 CLUJ PNL
242.  Stan Viorel 29 NEAMȚ PSD 13 feb. 2018
243.  Stancu Florinel 17 DOLJ PRO România
244.  Stativă Irinel Ioan 39 VASLUI PSD
245.  Stănescu Alexandru 30 OLT PSD
246.  Stoica Bogdan-Alin   Minoritati
247.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ PNL
248.  Suciu Matei 37 TIMIȘ PSD 16 ian. 2017
249.  Surgent Marius-Gheorghe 22 HUNEDOARA PNL
250.  Szabó Ödön 5 BIHOR UDMR
251.  Șarapatin Elvira 20 GORJ PSD
252.  Șerban Ciprian-Constantin 29 NEAMȚ PSD
253.  Șimon Gheorghe 26 MARAMUREȘ PSD
254.  Șișcu George 38 TULCEA PNL
255.  Șotcan Theodora 4 BACĂU PSD
256.  Șova Lucian 4 BACĂU PSD
257.  Șovăială Constantin 34 SIBIU PNL
258.  Ștefan Ion 41 VRANCEA PNL
259.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT PNL
260.  Tabugan Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
261.  Tănăsescu Alina-Elena 17 DOLJ PSD
262.  Teacă Alexandru 15 COVASNA PMP 15 oct. 2019
263.  Teiș Alina 27 MEHEDINȚI PRO România 4 sep. 2017
264.  Terea Ioan 34 SIBIU PSD
265.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA PSD
266.  Todor Adrian 2 ARAD PSD
267.  Todoran Adrian-Mihăiță 26 MARAMUREȘ PMP
268.  Toma Ilie 22 HUNEDOARA PSD
269.  Trăilă Cristina 42 BUCUREȘTI PNL 27 iun. 2017
270.  Tripa Florin-Dan 2 ARAD PSD
271.  Tudor Beatrice 42 BUCUREȘTI PSD
272.  Turcan Raluca 34 SIBIU PNL
273.  Turcescu Robert-Nicolae 14 CONSTANȚA PMP
274.  Tușa Adriana Diana 42 BUCUREȘTI PSD
275.  Ursu Răzvan-Ion 31 PRAHOVA PSD 16 ian. 2017
276.  Varga Glad-Aurel 2 ARAD PNL
277.  Varga Vasile 9 BRĂILA PNL
278.  Vasile Daniel   Minoritati
279.  Vasilică Radu Costin 3 ARGEȘ PSD
280.  Vass Levente 28 MUREȘ UDMR
281.  Văcaru Alin Vasile 20 GORJ PRO România
282.  Vexler Silviu   Minoritati
283.  Vișan George-Gabriel 14 CONSTANȚA PSD
284.  Vîlceanu Dan 20 GORJ PNL
285.  Vîrză Mihăiță 42 BUCUREȘTI PSD
286.  Vlăducă Oana-Silvia 16 DÂMBOVIȚA PRO România
287.  Voicu Mihai Alexandru 43 DIASPORA PNL
288.  Vosganian Varujan 24 IAȘI PSD
289.  Vrăjitoru Sorinel-Marian 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 sep. 2017
290.  Weber Mihai 20 GORJ PSD
291.  Zamfira Constantin-Cătălin 25 ILFOV PSD
292.  Zisopol Dragoș Gabriel   Minoritati

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Dobra Călin-Ionel 37 TIMIȘ PSD 4 ian. 2017
2.  Luca Andaluzia 38 TULCEA PSD 4 ian. 2017
3.  Gâdea Adrian-Ionuț 36 TELEORMAN PSD 27 ian. 2017
4.  Costescu Manuel 43 DIASPORA USR 3 mar. 2017
5.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 42 BUCUREȘTI PNL 1 iun. 2017
6.  Badea Leonardo 16 DÂMBOVIȚA PSD 4 iul. 2017
7.  Iacomi Iulian 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 iul. 2017
8.  Trușcă Constantin 27 MEHEDINȚI PSD 17 iul. 2017
9.  Coste Marina-Adelina 5 BIHOR PSD 13 aug. 2017
10.  Chiriță Dumitru 42 BUCUREȘTI PSD 20 noi. 2017
11.  Munteanu Ioan 29 NEAMȚ PSD 23 ian. 2018
12.  Vlase Petru Gabriel 4 BACĂU PSD 5 iul. 2018
13.  Ignat Miron   Minoritati 14 aug. 2018
14.  Dragnea Nicolae-Liviu 36 TELEORMAN PSD 29 mai 2019
15.  Ciuhodaru Tudor 24 IAȘI PSD 13 iun. 2019
16.  Ghinea Cristian 42 BUCUREȘTI USR 14 iun. 2019
17.  Plumb Rovana 16 DÂMBOVIȚA PSD 19 iun. 2019
18.  Tudose Mihai 9 BRĂILA PRO România 19 iun. 2019
19.  Tomac Eugen 42 BUCUREȘTI PMP 20 iun. 2019
20.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PSD 24 iun. 2019
21.  Goga Octavian 15 COVASNA PSD 15 oct. 2019
22.  Steriu Valeriu-Andrei 42 BUCUREȘTI PSD 30 aug. 2020
23.  Zainea Cornel 25 ILFOV USR 8 oct. 2020
24.  Lazăr Sorin 10 BUZĂU PSD 14 oct. 2020
25.  Vasilescu Lia Olguța 17 DOLJ PSD 14 oct. 2020
26.  Călin Ion 17 DOLJ PSD 15 oct. 2020
27.  Ștefan Corneliu 16 DÂMBOVIȚA PSD 15 oct. 2020
28.  Dan Nicușor Daniel 42 BUCUREȘTI USR 19 oct. 2020
29.  Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel 4 BACĂU USR 20 oct. 2020
30.  Nistor Laurențiu 22 HUNEDOARA PSD 22 oct. 2020
31.  Velcea Nicolae 3 ARGEȘ PSD 23 oct. 2020
32.  Alexe Costel 24 IAȘI PNL 26 oct. 2020
33.  Țachianu Marian 16 DÂMBOVIȚA PSD 25 iun. 2019 27 oct. 2020
34.  Korodi Attila 21 HARGHITA UDMR 28 oct. 2020
35.  Vlad Sergiu Cosmin 2 ARAD USR 2 noi. 2020
36.  Iordache Florin 30 OLT PSD 23 noi. 2020
37.  Rădulescu Gabriel 42 BUCUREȘTI PMP 2 sep. 2020 23 noi. 2020
38.  Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin 10 BUZĂU PSD 9 dec. 2020
39.  Barna Ilie Dan 34 SIBIU USR 18 dec. 2020
40.  Benga Tudor - Vlad 8 BRAȘOV USR 18 dec. 2020
41.  Bodea Marius 24 IAȘI Neafiliați 18 dec. 2020
42.  Botez Mihai-Cătălin 39 VASLUI USR 18 dec. 2020
43.  Bulai Iulian 29 NEAMȚ USR 18 dec. 2020
44.  Cernat Silviu-Nicolaie 4 BACĂU USR 27 oct. 2020 18 dec. 2020
45.  Chichirău Cosette-Paula 24 IAȘI USR 18 dec. 2020
46.  Ciurea Alexandru 42 BUCUREȘTI USR 27 oct. 2020 18 dec. 2020
47.  Dehelean Silviu 5 BIHOR USR 18 dec. 2020
48.  Drulă Cătălin 37 TIMIȘ USR 18 dec. 2020
49.  Duruș Vlad-Emanuel 26 MARAMUREȘ USR 18 dec. 2020
50.  Ion Stelian-Cristian 14 CONSTANȚA USR 18 dec. 2020
51.  Iurișniți Cristina-Ionela 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD USR 18 dec. 2020
52.  Moșteanu Liviu-Ionuț 3 ARGEȘ USR 18 dec. 2020
53.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 42 BUCUREȘTI USR 18 dec. 2020
54.  Necula Ciprian 25 ILFOV USR 13 oct. 2020 18 dec. 2020
55.  Pop Rareș Tudor 42 BUCUREȘTI USR 18 dec. 2020
56.  Prună Cristina-Mădălina 42 BUCUREȘTI USR 18 dec. 2020
57.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 GALAȚI USR 18 dec. 2020
58.  Seidler Cristian-Gabriel 42 BUCUREȘTI USR 27 oct. 2020 18 dec. 2020
59.  Sfărăilă Dan Mihai 2 ARAD USR 17 noi. 2020 18 dec. 2020
60.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 13 CLUJ USR 18 dec. 2020
61.  Budăi Marius-Constantin 7 BOTOȘANI PSD 19 dec. 2020
62.  Ciolacu Ion-Marcel 10 BUZĂU PSD 19 dec. 2020
63.  Cuc Alexandru-Răzvan 19 GIURGIU PSD 19 dec. 2020
64.  Georgescu Nicolae 3 ARGEȘ PSD 19 dec. 2020
65.  Halici Nicușor 41 VRANCEA PSD 19 dec. 2020
66.  Mînzatu Roxana 8 BRAȘOV PSD 19 dec. 2020
67.  Mușoiu Ștefan 23 IALOMIȚA PSD 19 dec. 2020
68.  Simonis Alfred - Robert 37 TIMIȘ PSD 19 dec. 2020
69.  Suciu Vasile-Daniel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD 19 dec. 2020

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 12:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro