Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Nr. Denumire
1.  Achiței Vasile-Cristian 7 BOTOȘANI PNL
2.  Adnagi Slavoliub   Minoritati
3.  Alexe Costel 24 IAȘI PNL
4.  Ampleev Andrian   Minoritati 12 sep. 2018
5.  Andrei Alexandru-Ioan 19 GIURGIU PNL
6.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV PNL
7.  Andrușcă Dănuț 29 NEAMȚ PSD
8.  Antal István-János 14 CONSTANȚA UDMR
9.  Anton Anton 42 BUCUREȘTI PSD
10.  Apjok Norbert 26 MARAMUREȘ UDMR
11.  Ardelean Ben-Oni 37 TIMIȘ PNL
12.  Arsu Alin-Ionuț 42 BUCUREȘTI USR 25 iun. 2019
13.  Avram Constantin 4 BACĂU PSD
14.  Axinte Vasile 24 IAȘI PSD
15.  Babuș Radu 14 CONSTANȚA PSD
16.  Balan Ioan 35 SUCEAVA PNL
17.  Balint Liviu-Ioan 33 SĂLAJ PNL
18.  Banias Mircea Marius 14 CONSTANȚA PNL
19.  Barna Ilie Dan 34 SIBIU USR
20.  Băișanu Ștefan-Alexandru 35 SUCEAVA PSD
21.  Bălănescu Alexandru 27 MEHEDINȚI PRO România
22.  Bănicioiu Nicolae 24 IAȘI PRO România
23.  Bârlădeanu Dragoș-Petruț 41 VRANCEA PSD
24.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA PSD
25.  Bende Sándor 21 HARGHITA UDMR
26.  Benedek Zacharie 21 HARGHITA UDMR
27.  Benga Tudor - Vlad 8 BRAȘOV USR
28.  Bica Dănuț 3 ARGEȘ PNL
29.  Bichineț Corneliu 39 VASLUI PMP
30.  Biro Zsolt-Istvan 28 MUREȘ UDMR
31.  Boboc Valentin Gabriel 36 TELEORMAN PSD
32.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ PNL
33.  Bodea Marius 24 IAȘI Neafiliați
34.  Bogdan Gheorghe-Dănuț 5 BIHOR PSD
35.  Bontea Vlad 27 MEHEDINȚI PSD
36.  Boroianu Aurel-Robert 14 CONSTANȚA PNL
37.  Borza Remus-Adrian 8 BRAȘOV PNL
38.  Bota Marius Sorin-Ovidiu 26 MARAMUREȘ PSD
39.  Botez Mihai-Cătălin 39 VASLUI USR
40.  Budăi Marius-Constantin 7 BOTOȘANI PSD
41.  Buican Cristian 40 VÂLCEA PNL
42.  Buicu Corneliu-Florin 28 MUREȘ PSD
43.  Bulai Iulian 29 NEAMȚ USR
44.  Bumb Sorin-Ioan 1 ALBA PNL
45.  Calotă Florică Ică 36 TELEORMAN PNL
46.  Căciulă Aurel 39 VASLUI PSD
47.  Căprar Dorel-Gheorghe 2 ARAD PSD
48.  Chiriac Viorel 8 BRAȘOV PSD
49.  Cioabă Petre 36 TELEORMAN PSD 5 iun. 2019
50.  Ciocan Dan 30 OLT PSD
51.  Ciolacu Ion-Marcel 10 BUZĂU PSD
52.  Cîmpeanu Sorin Mihai 42 BUCUREȘTI PNL
53.  Cîtea Vasile 24 IAȘI PSD
54.  Cocoș Vasile 40 VÂLCEA PSD
55.  Codreanu Constantin 43 DIASPORA PMP
56.  Cojocaru Petru-Bogdan 24 IAȘI PSD 25 iun. 2019
57.  Coliu Doru-Petrișor 43 DIASPORA PMP
58.  Constantin Daniel 42 BUCUREȘTI PNL
59.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 29 NEAMȚ PNL
60.  Cristache Cătălin 18 GALAȚI PMP
61.  Csoma Botond 13 CLUJ UDMR
62.  Cuc Alexandru-Răzvan 19 GIURGIU PSD
63.  Cucșa Marian-Gheorghe 37 TIMIȘ Neafiliați
64.  Culeafă Mihai 25 ILFOV PNL
65.  Cupă Ion 17 DOLJ PMP
66.  Cupșa Ioan 5 BIHOR PNL
67.  Dehelean Silviu 5 BIHOR USR
68.  Dîrzu Ioan 1 ALBA PSD
69.  Dobre Mircea-Titus 14 CONSTANȚA PRO România
70.  Dobre Victor Paul 18 GALAȚI PNL
71.  Dobrovici-Bacalbașa Nicolae 18 GALAȚI PSD
72.  Dobrovie Matei-Adrian 42 BUCUREȘTI PNL
73.  Dohotaru Adrian-Octavian 13 CLUJ Neafiliați
74.  Drăghici Mircea-Gheorghe 3 ARGEȘ Neafiliați
75.  Drulă Cătălin 37 TIMIȘ USR
76.  Dunava Costel Neculai 4 BACĂU PSD
77.  Durbacă Eugen 18 GALAȚI PSD
78.  Duruș Vlad-Emanuel 26 MARAMUREȘ USR
79.  Erdei Dolóczki István 32 SATU-MARE UDMR
80.  Farago Petru 2 ARAD UDMR
81.  Firczak Iulius Marian   Minoritati
82.  Florea Damian 42 BUCUREȘTI PNL
83.  Floroiu Ionel 4 BACĂU PSD
84.  Furic Iarco   Minoritati
85.  Ganț Ovidiu Victor   Minoritati
86.  Găină Mihăiță 23 IALOMIȚA PNL
87.  Georgescu Nicolae 3 ARGEȘ PSD
88.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ PSD
89.  Gheorghe Andrei Daniel 25 ILFOV PNL
90.  Gheorghe Tinel 23 IALOMIȚA PNL
91.  Gheorghiu Bogdan 35 SUCEAVA PNL
92.  Ghera Giureci-Slobodan   Minoritati
93.  Gherman Dumitru 5 BIHOR PSD 4 sep. 2017
94.  Ghilea Găvrilă 5 BIHOR PNL
95.  Giugea Nicolae 17 DOLJ PNL
96.  Grosaru Andi-Gabriel   Minoritati
97.  Gudu Vasile 38 TULCEA PNL
98.  Halici Nicușor 41 VRANCEA PSD
99.  Havrici Emanuel-Iuliu 35 SUCEAVA PRO România
100.  Heiuș Lucian-Ovidiu 22 HUNEDOARA PNL
101.  Huțucă Bogdan-Iulian 14 CONSTANȚA PNL
102.  Iancu Iulian 14 CONSTANȚA PSD
103.  Iancu Marius-Ionel 30 OLT PSD
104.  Ibram Iusein   Minoritati
105.  Iftimie Neculai 29 NEAMȚ Neafiliați
106.  Ilișanu Claudiu-Augustin 4 BACĂU PSD
107.  Ion Stelian-Cristian 14 CONSTANȚA USR
108.  Ionescu George 31 PRAHOVA PNL
109.  Iordache Florin 30 OLT PSD
110.  Itu Cornel 13 CLUJ PSD
111.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA UDMR
112.  Korodi Attila 21 HARGHITA UDMR
113.  Kulcsár-Terza József-György 15 COVASNA UDMR
114.  Leoreanu Laurențiu-Dan 29 NEAMȚ PNL
115.  Lovin Dumitru 40 VÂLCEA Neafiliați
116.  Lupașcu Costel 7 BOTOȘANI PSD
117.  Lupescu Dumitru 16 DÂMBOVIȚA USR
118.  Macovei Silviu Nicu 24 IAȘI PSD
119.  Magyar Loránd-Bálint 32 SATU-MARE UDMR
120.  Manole Petre-Florin 42 BUCUREȘTI PSD
121.  Marica Petru-Sorin 22 HUNEDOARA PRO România
122.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA UDMR
123.  Matei Călin-Vasile-Andrei 26 MARAMUREȘ PSD
124.  Mărgărit Mitică-Marius 18 GALAȚI PSD
125.  Mihalescul Dumitru 35 SUCEAVA PNL
126.  Mircea Florin 9 BRĂILA PSD 25 iun. 2019
127.  Mocanu Adrian 10 BUZĂU PMP
128.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PRO România
129.  Mohaci Mihai 8 BRAȘOV PRO România
130.  Moise Costin-Sebastian 42 BUCUREȘTI PMP 25 iun. 2019
131.  Moldovan Sorin-Dan 13 CLUJ PNL
132.  Moșteanu Liviu-Ionuț 3 ARGEȘ USR
133.  Movilă Petru 24 IAȘI PMP
134.  Mușoiu Ștefan 23 IALOMIȚA PSD
135.  Nasra Gabriel-Horia 13 CLUJ PSD
136.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 42 BUCUREȘTI USR
137.  Neagu Nicolae 34 SIBIU PNL
138.  Neață Eugen 40 VÂLCEA PSD
139.  Nechifor Cătălin-Ioan 35 SUCEAVA PRO România
140.  Necula Ciprian 25 ILFOV USR 13 oct. 2020
141.  Nicoară Romeo Florin 32 SATU-MARE PNL
142.  Nicolae Andrei 31 PRAHOVA PSD
143.  Nicolicea Eugen 12 CĂLĂRAȘI PSD
144.  Nistor Laurențiu 22 HUNEDOARA PSD
145.  Niță Mihai 30 OLT PRO România
146.  Niță Nicu 9 BRĂILA PSD
147.  Nosa Iuliu 33 SĂLAJ PSD
148.  Olar Corneliu 1 ALBA PNL
149.  Olteanu Daniel 39 VASLUI PSD
150.  Oprea Dumitru 24 IAȘI PNL
151.  Oprișcan Mihai Doru 28 MUREȘ PSD
152.  Oros Nechita-Adrian 13 CLUJ PNL
153.  Palăr Ionel 4 BACĂU PNL
154.  Pambuccian Varujan   Minoritati
155.  Pașcan Emil-Marius 28 MUREȘ PMP
156.  Pau Radu - Adrian 37 TIMIȘ PRO România
157.  Păle Dănuț 10 BUZĂU PSD
158.  Petcu Toma-Florin 19 GIURGIU PNL
159.  Petrea Gabriel 42 BUCUREȘTI PRO România
160.  Petrețchi Nicolae-Miroslav   Minoritati
161.  Petric Octavian 32 SATU-MARE PRO România
162.  Pirtea Marilen - Gabriel 37 TIMIȘ PNL
163.  Pistru Eusebiu-Manea 2 ARAD PSD
164.  Pleșoianu Liviu Ioan Adrian 42 BUCUREȘTI PSD
165.  Ponta Victor-Viorel 20 GORJ PRO România
166.  Pop Andrei 23 IALOMIȚA PSD
167.  Pop Georgian 42 BUCUREȘTI PSD
168.  Pop Tudor Rareș 42 BUCUREȘTI USR
169.  Popa Florin 18 GALAȚI PSD
170.  Popa Mihai Valentin 8 BRAȘOV PRO România
171.  Popa Ștefan-Ovidiu 40 VÂLCEA PSD
172.  Popescu Nicolae-Daniel 43 DIASPORA USR 19 apr. 2017
173.  Popescu Pavel 37 TIMIȘ PNL
174.  Popescu Virgil-Daniel 27 MEHEDINȚI PNL
175.  Preda Cezar-Florin 16 DÂMBOVIȚA PNL
176.  Predoiu Marian-Cătălin 12 CĂLĂRAȘI PNL
177.  Prisnel Adrian-Claudiu 17 DOLJ USR
178.  Prișcă Răzvan Sorin 31 PRAHOVA PNL
179.  Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin 10 BUZĂU PSD
180.  Raețchi Ovidiu Alexandru 42 BUCUREȘTI PNL
181.  Răcuci Claudiu-Vasile 1 ALBA PNL
182.  Rădulescu Alexandru 35 SUCEAVA PSD
183.  Rădulescu Cătălin-Marian 3 ARGEȘ PSD
184.  Rădulescu Dan-Răzvan 31 PRAHOVA Neafiliați
185.  Rădulescu Gabriel 42 BUCUREȘTI PMP 2 sep. 2020
186.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 GALAȚI USR
187.  Roman Florin-Claudiu 1 ALBA PNL
188.  Roman Ioan Sorin 5 BIHOR PSD
189.  Romanescu Cristinel 10 BUZĂU PNL
190.  Rotaru Alexandru 29 NEAMȚ PSD
191.  Rotaru Răzvan-Ilie 7 BOTOȘANI PSD
192.  Sămărtinean Cornel-Mircea 37 TIMIȘ PMP
193.  Sebestyén Csaba-István 21 HARGHITA UDMR
194.  Sefer Cristian-George 12 CĂLĂRAȘI PSD
195.  Seidler Cristian-Gabriel 42 BUCUREȘTI USR
196.  Seres Dénes 33 SĂLAJ UDMR
197.  Sighiartău Robert-Ionatan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
198.  Simion Lucian-Eduard 38 TULCEA PSD
199.  Simionca Ionuț 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PMP
200.  Simonis Alfred - Robert 37 TIMIȘ PSD
201.  Sitterli Ovidiu-Ioan 34 SIBIU PNL
202.  Socotar Gheorghe-Dinu 28 MUREȘ PSD
203.  Solomon Adrian 39 VASLUI PSD
204.  Spânu Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PRO România
205.  Stamatian Vasile-Florin 13 CLUJ PNL
206.  Stan Viorel 29 NEAMȚ PSD 13 feb. 2018
207.  Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel 4 BACĂU USR
208.  Stancu Florinel 17 DOLJ PRO România
209.  Stativă Irinel Ioan 39 VASLUI PSD
210.  Stănescu Alexandru 30 OLT PSD
211.  Stoica Bogdan-Alin   Minoritati
212.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ PNL
213.  Suciu Matei 37 TIMIȘ PSD 16 ian. 2017
214.  Suciu Vasile-Daniel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
215.  Surgent Marius-Gheorghe 22 HUNEDOARA PNL
216.  Szabó Ödön 5 BIHOR UDMR
217.  Șerban Ciprian-Constantin 29 NEAMȚ PSD
218.  Șimon Gheorghe 26 MARAMUREȘ PSD
219.  Șișcu George 38 TULCEA PNL
220.  Șova Lucian 4 BACĂU PSD
221.  Șovăială Constantin 34 SIBIU PNL
222.  Ștefan Ion 41 VRANCEA PNL
223.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT PNL
224.  Tabugan Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
225.  Teacă Alexandru 15 COVASNA PMP 15 oct. 2019
226.  Terea Ioan 34 SIBIU PSD
227.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA PSD
228.  Todor Adrian 2 ARAD PSD
229.  Todoran Adrian-Mihăiță 26 MARAMUREȘ PMP
230.  Toma Ilie 22 HUNEDOARA PSD
231.  Tripa Florin-Dan 2 ARAD PSD
232.  Turcescu Robert-Nicolae 14 CONSTANȚA PMP
233.  Țachianu Marian 16 DÂMBOVIȚA PSD 25 iun. 2019
234.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 13 CLUJ USR
235.  Ursu Răzvan-Ion 31 PRAHOVA PSD 16 ian. 2017
236.  Varga Glad-Aurel 2 ARAD PNL
237.  Varga Vasile 9 BRĂILA PNL
238.  Vasile Daniel   Minoritati
239.  Vasilică Radu Costin 3 ARGEȘ PSD
240.  Vass Levente 28 MUREȘ UDMR
241.  Văcaru Alin Vasile 20 GORJ PRO România
242.  Velcea Nicolae 3 ARGEȘ PSD
243.  Vexler Silviu   Minoritati
244.  Vișan George-Gabriel 14 CONSTANȚA PSD
245.  Vîlceanu Dan 20 GORJ PNL
246.  Vîrză Mihăiță 42 BUCUREȘTI PSD
247.  Vlad Sergiu Cosmin 2 ARAD USR
248.  Voicu Mihai Alexandru 43 DIASPORA PNL
249.  Vosganian Varujan 24 IAȘI PSD
250.  Vrăjitoru Sorinel-Marian 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 sep. 2017
251.  Weber Mihai 20 GORJ PSD
252.  Zamfira Constantin-Cătălin 25 ILFOV PSD
253.  Zisopol Dragoș Gabriel   Minoritati

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
pâna
Nr. Denumire
1.  Dobra Călin-Ionel 37 TIMIȘ PSD 4 ian. 2017
2.  Gâdea Adrian-Ionuț 36 TELEORMAN PSD 27 ian. 2017
3.  Costescu Manuel 43 DIASPORA USR 3 mar. 2017
4.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 42 BUCUREȘTI PNL 1 iun. 2017
5.  Badea Leonardo 16 DÂMBOVIȚA PSD 4 iul. 2017
6.  Iacomi Iulian 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 iul. 2017
7.  Trușcă Constantin 27 MEHEDINȚI PSD 17 iul. 2017
8.  Chiriță Dumitru 42 BUCUREȘTI PSD 20 noi. 2017
9.  Munteanu Ioan 29 NEAMȚ PSD 23 ian. 2018
10.  Vlase Petru Gabriel 4 BACĂU PSD 5 iul. 2018
11.  Ignat Miron   Minoritati 14 aug. 2018
12.  Dragnea Nicolae-Liviu 36 TELEORMAN PSD 29 mai 2019
13.  Ciuhodaru Tudor 24 IAȘI PSD 13 iun. 2019
14.  Ghinea Cristian 42 BUCUREȘTI USR 14 iun. 2019
15.  Tudose Mihai 9 BRĂILA PRO România 19 iun. 2019
16.  Tomac Eugen 42 BUCUREȘTI PMP 20 iun. 2019
17.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PSD 24 iun. 2019
18.  Goga Octavian 15 COVASNA PSD 15 oct. 2019
19.  Steriu Valeriu-Andrei 42 BUCUREȘTI PSD 30 aug. 2020
20.  Zainea Cornel 25 ILFOV USR 8 oct. 2020
21.  Lazăr Sorin 10 BUZĂU PSD 14 oct. 2020
22.  Călin Ion 17 DOLJ PSD 15 oct. 2020
23.  Ștefan Corneliu 16 DÂMBOVIȚA PSD 15 oct. 2020
24.  Dan Nicușor Daniel 42 BUCUREȘTI USR 20 oct. 2020

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 24 octombrie 2020, 5:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro