Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordinea vârstei

  Nume si prenume Data
nasterii
Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Nr. Denumire
1.  Lovin Dumitru 6 oct. 1942 40 VÂLCEA Neafiliați
2.  Durbacă Eugen 16 mai 1943 18 GALAȚI PSD
3.  Dobrovici-Bacalbașa Nicolae 29 mar. 1944 18 GALAȚI PSD
4.  Bălănescu Alexandru 14 iun. 1946 27 MEHEDINȚI PRO România
5.  Preda Marin 3 noi. 1946 3 ARGEȘ PSD 27 oct. 2020
6.  Cioabă Petre 8 noi. 1946 36 TELEORMAN PSD 5 iun. 2019
7.  Anton Anton 22 dec. 1949 42 BUCUREȘTI PSD
8.  Lupescu Dumitru 17 feb. 1950 16 DÂMBOVIȚA USR
9.  Axinte Vasile 10 iul. 1951 24 IAȘI PSD
10.  Dobre Victor Paul 11 feb. 1952 18 GALAȚI PNL
11.  Șarapatin Elvira 16 feb. 1952 20 GORJ PSD
12.  Stamatian Vasile-Florin 17 mai 1952 13 CLUJ PNL
13.  Pricop Karmencita 14 sep. 1952 10 BUZĂU PSD 27 oct. 2020
14.  Oprea Dumitru 10 oct. 1952 24 IAȘI PNL
15.  Cocoș Vasile 21 ian. 1953 40 VÂLCEA PSD
16.  Spânu Ion 11 mar. 1953 11 CARAȘ-SEVERIN PRO România
17.  Ibram Iusein 6 iul. 1953   Minoritati
18.  Seres Dénes 21 iul. 1953 33 SĂLAJ UDMR
19.  Popa Florin 21 ian. 1954 18 GALAȚI PSD
20.  Gudu Vasile 4 mar. 1954 38 TULCEA PNL
21.  Mihalescul Dumitru 7 mar. 1954 35 SUCEAVA PNL
22.  Avram Constantin 10 iun. 1954 4 BACĂU PSD
23.  Gherman Dumitru 28 dec. 1954 5 BIHOR PSD 4 sep. 2017
24.  Varga Vasile 3 ian. 1955 9 BRĂILA PNL
25.  Márton Árpád-Francisc 25 mar. 1955 15 COVASNA UDMR
26.  Erdei Dolóczki István 1 mai 1955 32 SATU-MARE UDMR
27.  Cherecheș Viorica 5 oct. 1955 26 MARAMUREȘ PNL
28.  Itu Cornel 17 oct. 1955 13 CLUJ PSD
29.  Oprișcan Mihai Doru 13 noi. 1955 28 MUREȘ PSD
30.  Niță Mihai 20 ian. 1956 30 OLT PRO România
31.  Radu Marin Traian 28 ian. 1956 17 DOLJ PSD 27 oct. 2020
32.  Niță Nicu 7 apr. 1956 9 BRĂILA PSD
33.  Nicolicea Eugen 6 iun. 1956 12 CĂLĂRAȘI PSD
34.  Bichineț Corneliu 28 aug. 1956 39 VASLUI PMP
35.  Nosa Iuliu 25 sep. 1956 33 SĂLAJ PSD
36.  Ghilea Găvrilă 24 ian. 1957 5 BIHOR PNL
37.  Teacă Alexandru 17 mar. 1957 15 COVASNA PMP 15 oct. 2019
38.  Mohaci Mihai 2 mai 1957 8 BRAȘOV PRO România
39.  Pană Adriana-Doina 16 mai 1957 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
40.  Stan Viorel 17 mai 1957 29 NEAMȚ PSD 13 feb. 2018
41.  Ciofu Tamara-Dorina 30 dec. 1957 7 BOTOȘANI PSD
42.  Mocioalcă Ion 1 ian. 1958 11 CARAȘ-SEVERIN PRO România
43.  Bica Dănuț 22 iun. 1958 3 ARGEȘ PNL
44.  Vosganian Varujan 25 iul. 1958 24 IAȘI PSD
45.  Roșca Lucreția 27 aug. 1958 18 GALAȚI PSD
46.  Antal István-János 31 aug. 1958 14 CONSTANȚA UDMR
47.  Bejinariu Eugen 28 ian. 1959 35 SUCEAVA PSD
48.  Romanescu Cristinel 7 apr. 1959 10 BUZĂU PNL
49.  Olar Corneliu 18 apr. 1959 1 ALBA PNL
50.  Pambuccian Varujan 25 apr. 1959   Minoritati
51.  Preda Cezar-Florin 27 apr. 1959 16 DÂMBOVIȚA PNL
52.  Căciulă Aurel 5 noi. 1959 39 VASLUI PSD
53.  Neagu Nicolae 6 dec. 1959 34 SIBIU PNL
54.  Paraschiv Rodica 29 ian. 1960 31 PRAHOVA PSD
55.  Cherecheș Florica 31 ian. 1960 5 BIHOR PNL
56.  Șovăială Constantin 12 feb. 1960 34 SIBIU PNL
57.  Ciocan Dan 15 feb. 1960 30 OLT PSD
58.  Terea Ioan 21 feb. 1960 34 SIBIU PSD
59.  Tabugan Ion 1 apr. 1960 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
60.  Șova Lucian 31 mai 1960 4 BACĂU PSD
61.  Iancu Iulian 6 oct. 1960 14 CONSTANȚA PSD
62.  Iordache Florin 14 dec. 1960 30 OLT PSD
63.  Șimon Gheorghe 1 ian. 1961 26 MARAMUREȘ PSD
64.  Boboc Tudorița-Rodica 8 mar. 1961 41 VRANCEA PSD
65.  Socotar Gheorghe-Dinu 22 mai 1961 28 MUREȘ PSD
66.  Simion Lucian-Eduard 12 iun. 1961 38 TULCEA PSD
67.  Găină Mihăiță 17 sep. 1961 23 IALOMIȚA PNL
68.  Petric Octavian 1 oct. 1961 32 SATU-MARE PRO România
69.  Stănescu Alexandru 6 dec. 1961 30 OLT PSD
70.  Gavrilă Camelia 22 dec. 1961 24 IAȘI PSD
71.  Tîlvăr Angel 11 feb. 1962 41 VRANCEA PSD
72.  Rădulescu Cătălin-Marian 2 aug. 1962 3 ARGEȘ PSD
73.  Lungu Tudorița 11 aug. 1962 4 BACĂU PNL
74.  Vîrză Mihăiță 15 sep. 1962 42 BUCUREȘTI PSD
75.  Chiriac Viorel 9 oct. 1962 8 BRAȘOV PSD
76.  Ampleev Andrian 25 oct. 1962   Minoritati 12 sep. 2018
77.  Giugea Nicolae 6 noi. 1962 17 DOLJ PNL
78.  Floroiu Ionel 14 noi. 1962 4 BACĂU PSD
79.  Sebestyén Csaba-István 5 ian. 1963 21 HARGHITA UDMR
80.  Cătăniciu Steluța-Gustica 19 feb. 1963 13 CLUJ PSD
81.  Șotcan Theodora 1 mar. 1963 4 BACĂU PSD
82.  Oteșanu Daniela 4 iun. 1963 40 VÂLCEA PSD
83.  Cîtea Vasile 25 iul. 1963 24 IAȘI PSD
84.  Marica Petru-Sorin 23 aug. 1963 22 HUNEDOARA PRO România
85.  Huncă Mihaela 29 oct. 1963 7 BOTOȘANI PRO România
86.  Gheorghe Tinel 22 ian. 1964 23 IALOMIȚA PNL
87.  Calotă Florică Ică 25 apr. 1964 36 TELEORMAN PNL
88.  Hărătău Elena 28 mai 1964 4 BACĂU PNL 9 iul. 2018
89.  Iftimie Neculai 16 aug. 1964 29 NEAMȚ Neafiliați
90.  Weber Mihai 18 noi. 1964 20 GORJ PSD
91.  Popa Mihai Valentin 16 feb. 1965 8 BRAȘOV PRO România
92.  Biró Rozália-Ibolya 13 mai 1965 5 BIHOR UDMR
93.  Șișcu George 5 iun. 1965 38 TULCEA PNL
94.  Oros Nechita-Adrian 9 iul. 1965 13 CLUJ PNL
95.  Florea Damian 12 iul. 1965 42 BUCUREȘTI PNL
96.  Leoreanu Laurențiu-Dan 5 aug. 1965 29 NEAMȚ PNL
97.  Cupșa Ioan 25 sep. 1965 5 BIHOR PNL
98.  Heiuș Lucian-Ovidiu 13 noi. 1965 22 HUNEDOARA PNL
99.  Adnagi Slavoliub 26 dec. 1965   Minoritati
100.  Banias Mircea Marius 6 mar. 1966 14 CONSTANȚA PNL
101.  Boboc Valentin Gabriel 24 mar. 1966 36 TELEORMAN PSD
102.  Matei Călin-Vasile-Andrei 7 apr. 1966 26 MARAMUREȘ PSD
103.  Drăghici Mircea-Gheorghe 8 apr. 1966 3 ARGEȘ Neafiliați
104.  Pistru Eusebiu-Manea 25 mai 1966 2 ARAD PSD
105.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 24 iun. 1966 31 PRAHOVA PSD
106.  Bumb Sorin-Ioan 18 iul. 1966 1 ALBA PNL
107.  Ganț Ovidiu Victor 18 aug. 1966   Minoritati
108.  Buican Cristian 16 sep. 1966 40 VÂLCEA PNL
109.  Păle Dănuț 4 oct. 1966 10 BUZĂU PSD
110.  Balan Ioan 22 ian. 1967 35 SUCEAVA PNL
111.  Dîrzu Ioan 1 feb. 1967 1 ALBA PSD
112.  Rădulescu Alexandru 7 apr. 1967 35 SUCEAVA PSD
113.  Neață Eugen 11 iun. 1967 40 VÂLCEA PSD
114.  Stancu Florinel 2 iul. 1967 17 DOLJ PRO România
115.  Huțucă Bogdan-Iulian 10 iul. 1967 14 CONSTANȚA PNL
116.  Benedek Zacharie 3 sep. 1967 21 HARGHITA UDMR
117.  Săftoiu Ana Adriana 11 sep. 1967 42 BUCUREȘTI PNL
118.  Kelemen Hunor 18 oct. 1967 21 HARGHITA UDMR
119.  Movilă Petru 26 oct. 1967 24 IAȘI PMP
120.  Zisopol Dragoș Gabriel 12 noi. 1967   Minoritati
121.  Ciolacu Ion-Marcel 28 noi. 1967 10 BUZĂU PSD
122.  Sămărtinean Cornel-Mircea 2 dec. 1967 37 TIMIȘ PMP
123.  Băișanu Ștefan-Alexandru 3 ian. 1968 35 SUCEAVA PSD
124.  Holban Georgeta-Carmen 14 feb. 1968 16 DÂMBOVIȚA PSD
125.  Ionescu George 31 mar. 1968 31 PRAHOVA PNL
126.  Cîmpeanu Sorin Mihai 18 apr. 1968 42 BUCUREȘTI PNL
127.  Popescu Virgil-Daniel 25 apr. 1968 27 MEHEDINȚI PNL
128.  Radu Anișoara 8 iun. 1968 38 TULCEA PSD 16 ian. 2017
129.  Suciu Matei 12 iul. 1968 37 TIMIȘ PSD 16 ian. 2017
130.  Bogdan Gheorghe-Dănuț 21 iul. 1968 5 BIHOR PSD
131.  Olteanu Daniel 1 aug. 1968 39 VASLUI PSD
132.  Cupă Ion 17 aug. 1968 17 DOLJ PMP
133.  Predoiu Marian-Cătălin 27 aug. 1968 12 CĂLĂRAȘI PNL
134.  Gerea Andrei Dominic 8 sep. 1968 3 ARGEȘ PSD
135.  Voicu Mihai Alexandru 16 sep. 1968 43 DIASPORA PNL
136.  Achiței Vasile-Cristian 1 ian. 1969 7 BOTOȘANI PNL
137.  Surgent Marius-Gheorghe 8 ian. 1969 22 HUNEDOARA PNL
138.  Andrușcă Dănuț 19 ian. 1969 29 NEAMȚ PSD
139.  Ștefan Ion 22 ian. 1969 41 VRANCEA PNL
140.  Burciu Cristina 24 mar. 1969 13 CLUJ PNL
141.  Bende Sándor 29 mai 1969 21 HARGHITA UDMR
142.  Toma Ilie 30 iul. 1969 22 HUNEDOARA PSD
143.  Bota Marius Sorin-Ovidiu 9 aug. 1969 26 MARAMUREȘ PSD
144.  Georgescu Laura 20 aug. 1969 18 GALAȚI PSD 25 iun. 2019
145.  Biro Zsolt-Istvan 23 sep. 1969 28 MUREȘ UDMR
146.  Tudor Beatrice 22 dec. 1969 42 BUCUREȘTI PSD
147.  Sefer Cristian-George 17 mar. 1970 12 CĂLĂRAȘI PSD
148.  Ioniță Antoneta 2 apr. 1970 9 BRĂILA PNL
149.  Boroianu Aurel-Robert 14 apr. 1970 14 CONSTANȚA PNL
150.  Mihălcescu Carmen-Ileana 14 mai 1970 42 BUCUREȘTI PSD
151.  Roman Ioan Sorin 3 iul. 1970 5 BIHOR PSD
152.  Zamfira Constantin-Cătălin 1 sep. 1970 25 ILFOV PSD
153.  Buicu Corneliu-Florin 22 noi. 1970 28 MUREȘ PSD
154.  Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin 20 feb. 1971 10 BUZĂU PSD
155.  Iurișniți Cristina-Ionela 11 mar. 1971 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD USR
156.  Răcuci Claudiu-Vasile 29 apr. 1971 1 ALBA PNL
157.  Culeafă Mihai 17 mai 1971 25 ILFOV PNL
158.  Dinu Cristina-Elena 7 aug. 1971 19 GIURGIU PSD
159.  Știrbu Gigel-Sorinel 12 sep. 1971 30 OLT PNL
160.  Balint Liviu-Ioan 7 oct. 1971 33 SĂLAJ PNL
161.  Barb Radu 4 noi. 1971 22 HUNEDOARA PSD 27 oct. 2020
162.  Longher Victoria 15 noi. 1971   Minoritati
163.  Pașcan Emil-Marius 30 noi. 1971 28 MUREȘ PMP
164.  Vrăjitoru Sorinel-Marian 4 feb. 1972 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 sep. 2017
165.  Sitterli Ovidiu-Ioan 17 feb. 1972 34 SIBIU PNL
166.  Budăi Marius-Constantin 1 mai 1972 7 BOTOȘANI PSD
167.  Iancu Marius-Ionel 8 iun. 1972 30 OLT PSD
168.  Palăr Ionel 16 aug. 1972 4 BACĂU PNL
169.  Bozianu Nicoleta-Cătălina 22 aug. 1972 31 PRAHOVA PMP
170.  Ponta Victor-Viorel 20 sep. 1972 20 GORJ PRO România
171.  Nicoară Romeo Florin 12 noi. 1972 32 SATU-MARE PNL
172.  Kulcsár-Terza József-György 24 noi. 1972 15 COVASNA UDMR
173.  Stativă Irinel Ioan 5 ian. 1973 39 VASLUI PSD
174.  Borza Remus-Adrian 12 ian. 1973 8 BRAȘOV PNL
175.  Birchall Ana 30 aug. 1973 39 VASLUI Neafiliați
176.  Tripa Florin-Dan 8 sep. 1973 2 ARAD PSD
177.  Pau Radu - Adrian 11 oct. 1973 37 TIMIȘ PRO România
178.  Pirtea Marilen - Gabriel 28 noi. 1973 37 TIMIȘ PNL
179.  Moșteanu Liviu-Ionuț 23 dec. 1973 3 ARGEȘ USR
180.  Vasile Daniel 23 ian. 1974   Minoritati
181.  Furic Iarco 18 feb. 1974   Minoritati
182.  Nechifor Cătălin-Ioan 18 feb. 1974 35 SUCEAVA PRO România
183.  Roman Florin-Claudiu 22 apr. 1974 1 ALBA PNL
184.  Căprar Dorel-Gheorghe 6 aug. 1974 2 ARAD PSD
185.  Popescu Mariana-Venera 16 aug. 1974   Minoritati
186.  Vișan George-Gabriel 18 sep. 1974 14 CONSTANȚA PSD
187.  Andronache Gabriel 22 sep. 1974 8 BRAȘOV PNL
188.  Bode Lucian Nicolae 27 oct. 1974 33 SĂLAJ PNL
189.  Teiș Alina 25 noi. 1974 27 MEHEDINȚI PRO România 4 sep. 2017
190.  Coliu Doru-Petrișor 15 dec. 1974 43 DIASPORA PMP
191.  Csoma Botond 18 feb. 1975 13 CLUJ UDMR
192.  Vass Levente 26 apr. 1975 28 MUREȘ UDMR
193.  Turcescu Robert-Nicolae 3 mai 1975 14 CONSTANȚA PMP
194.  Cosma Andreea 4 mai 1975 31 PRAHOVA PSD 16 ian. 2017
195.  Florea Oana-Consuela 13 iun. 1975 42 BUCUREȘTI PSD
196.  Pop Georgian 13 iun. 1975 42 BUCUREȘTI PSD
197.  Mușoiu Ștefan 16 iun. 1975 23 IALOMIȚA PSD
198.  Gheorghiu Bogdan 1 iul. 1975 35 SUCEAVA PNL
199.  Szabó Ödön 4 iul. 1975 5 BIHOR UDMR
200.  Barna Ilie Dan 10 iul. 1975 34 SIBIU USR
201.  Benkő Erika 21 iul. 1975 15 COVASNA UDMR
202.  Ardelean Ben-Oni 1 sep. 1975 37 TIMIȘ PNL
203.  Meiroșu Marilena-Emilia 12 oct. 1975 9 BRĂILA PNL
204.  Tănăsescu Alina-Elena 26 oct. 1975 17 DOLJ PSD
205.  Gilia Claudia 6 noi. 1975 16 DÂMBOVIȚA PSD 4 sep. 2017
206.  Gavriliță Bianca - Miruna 7 dec. 1975 37 TIMIȘ PSD
207.  Intotero Natalia-Elena 14 ian. 1976 22 HUNEDOARA PSD
208.  Anastase Roberta Alma 27 mar. 1976 31 PRAHOVA PNL
209.  Turcan Raluca 2 apr. 1976 34 SIBIU PNL
210.  Vasilică Radu Costin 2 iun. 1976 3 ARGEȘ PSD
211.  Bodea Marius 9 iun. 1976 24 IAȘI Neafiliați
212.  Lupașcu Costel 17 iul. 1976 7 BOTOȘANI PSD
213.  Georgescu Nicolae 26 iul. 1976 3 ARGEȘ PSD
214.  Macovei Silviu Nicu 18 sep. 1976 24 IAȘI PSD
215.  Trăilă Cristina 27 sep. 1976 42 BUCUREȘTI PNL 27 iun. 2017
216.  Csép Éva-Andrea 27 oct. 1976 28 MUREȘ UDMR
217.  Grosaru Andi-Gabriel 4 dec. 1976   Minoritati
218.  Ambrus Izabella-Agnes 28 mai 1977 8 BRAȘOV UDMR
219.  Ion Stelian-Cristian 24 iun. 1977 14 CONSTANȚA USR
220.  Todor Adrian 11 iul. 1977 2 ARAD PSD
221.  Solomon Adrian 20 sep. 1977 39 VASLUI PSD
222.  Vlad Sergiu Cosmin 26 sep. 1977 2 ARAD USR
223.  Fădor Angelica 15 oct. 1977 35 SUCEAVA PNL
224.  Halici Nicușor 25 oct. 1977 41 VRANCEA PSD
225.  Rotaru Răzvan-Ilie 28 oct. 1977 7 BOTOȘANI PSD
226.  Farago Petru 6 noi. 1977 2 ARAD UDMR
227.  Chichirău Cosette-Paula 12 dec. 1977 24 IAȘI USR
228.  Dunava Costel Neculai 7 mar. 1978 4 BACĂU PSD
229.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 12 mar. 1978 13 CLUJ USR
230.  Arsu Alin-Ionuț 15 mar. 1978 42 BUCUREȘTI USR 25 iun. 2019
231.  Petcu Toma-Florin 29 apr. 1978 19 GIURGIU PNL
232.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 9 mai 1978 29 NEAMȚ PNL
233.  Cristache Cătălin 11 iun. 1978 18 GALAȚI PMP
234.  Tușa Adriana Diana 22 iun. 1978 42 BUCUREȘTI PSD
235.  Constantin Daniel 26 iun. 1978 42 BUCUREȘTI PNL
236.  Vlăducă Oana-Silvia 30 iun. 1978 16 DÂMBOVIȚA PRO România
237.  Văcaru Alin Vasile 21 sep. 1978 20 GORJ PRO România
238.  Csokany Petronela-Mihaela 22 oct. 1978   Minoritati
239.  Babuș Radu 18 noi. 1978 14 CONSTANȚA PSD
240.  Bârlădeanu Dragoș-Petruț 3 dec. 1978 41 VRANCEA Neafiliați
241.  Dobre Mircea-Titus 20 dec. 1978 14 CONSTANȚA PRO România
242.  Havrici Emanuel-Iuliu 19 ian. 1979 35 SUCEAVA PRO România
243.  Vîlceanu Dan 5 feb. 1979 20 GORJ PNL
244.  Bănicioiu Nicolae 26 mar. 1979 24 IAȘI PRO România
245.  Bontea Vlad 5 apr. 1979 27 MEHEDINȚI PSD
246.  Ghera Giureci-Slobodan 15 apr. 1979   Minoritati
247.  Raețchi Ovidiu Alexandru 15 sep. 1979 42 BUCUREȘTI PNL
248.  Stroe Ionuț-Marian 23 sep. 1979 17 DOLJ PNL
249.  Firczak Iulius Marian 14 oct. 1979   Minoritati
250.  Cernat Silviu-Nicolaie 13 noi. 1979 4 BACĂU USR 27 oct. 2020
251.  Dehelean Silviu 4 dec. 1979 5 BIHOR USR
252.  Pleșoianu Liviu Ioan Adrian 24 ian. 1980 42 BUCUREȘTI PSD
253.  Magyar Loránd-Bálint 17 feb. 1980 32 SATU-MARE UDMR
254.  Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela 20 feb. 1980 31 PRAHOVA PSD
255.  Mircea Florin 1 apr. 1980 9 BRĂILA PSD 25 iun. 2019
256.  Mînzatu Roxana 1 apr. 1980 8 BRAȘOV PSD
257.  Bucura-Oprescu Simona 2 apr. 1980 3 ARGEȘ PSD
258.  Bîzgan-Gayral Oana-Mioara 18 iul. 1980 42 BUCUREȘTI Neafiliați
259.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 iul. 1980 18 GALAȚI USR
260.  Cobuz Maricela 21 oct. 1980 35 SUCEAVA PSD
261.  Suciu Vasile-Daniel 7 noi. 1980 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
262.  Furtună Mirela 15 noi. 1980 42 BUCUREȘTI PSD
263.  Pop Tudor Rareș 29 noi. 1980 42 BUCUREȘTI USR
264.  Rădulescu Dan-Răzvan 23 mar. 1981 31 PRAHOVA Neafiliați
265.  Schelean-Șomfelean Valeria-Diana 24 mar. 1981 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
266.  Seidler Cristian-Gabriel 24 apr. 1981 42 BUCUREȘTI USR
267.  Drulă Cătălin 2 mai 1981 37 TIMIȘ USR
268.  Popescu Nicolae-Daniel 31 mai 1981 43 DIASPORA USR 19 apr. 2017
269.  Codreanu Constantin 12 iul. 1981 43 DIASPORA PMP
270.  Benga Tudor - Vlad 25 aug. 1981 8 BRAȘOV USR
271.  Răduț Violeta 15 sep. 1981 36 TELEORMAN PSD 21 feb. 2017
272.  Cosma Lavinia-Corina 30 oct. 1981 28 MUREȘ Neafiliați
273.  Muraru Iulian-Alexandru 20 mai 1982 24 IAȘI PNL 27 oct. 2020
274.  Prisnel Adrian-Claudiu 11 noi. 1982 17 DOLJ USR
275.  Dumitrache Ileana Cristina 1 dec. 1982 14 CONSTANȚA PSD
276.  Todoran Adrian-Mihăiță 27 feb. 1983 26 MARAMUREȘ PMP
277.  Dohotaru Adrian-Octavian 20 apr. 1983 13 CLUJ Neafiliați
278.  Mocanu Adrian 12 mai 1983 10 BUZĂU PMP
279.  Dobrovie Matei-Adrian 26 aug. 1983 42 BUCUREȘTI PNL
280.  Cojocaru Petru-Bogdan 30 aug. 1983 24 IAȘI PSD 25 iun. 2019
281.  Manole Petre-Florin 6 oct. 1983 42 BUCUREȘTI PSD
282.  Cuc Alexandru-Răzvan 4 dec. 1983 19 GIURGIU PSD
283.  Simionca Ionuț 12 mar. 1984 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PMP
284.  Nasra Gabriel-Horia 23 aug. 1984 13 CLUJ PSD
285.  Ilișanu Claudiu-Augustin 25 aug. 1984 4 BACĂU PSD
286.  Presură Alexandra 16 sep. 1984 17 DOLJ PSD
287.  Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina 18 sep. 1984 17 DOLJ PSD
288.  Petrea Gabriel 30 oct. 1984 42 BUCUREȘTI PRO România
289.  Nicolae Andrei 2 noi. 1984 31 PRAHOVA PSD
290.  Prună Cristina-Mădălina 11 dec. 1984 42 BUCUREȘTI USR
291.  Andrei Alexandru-Ioan 2 ian. 1985 19 GIURGIU PNL
292.  Simonis Alfred - Robert 4 ian. 1985 37 TIMIȘ PSD
293.  Jivan Luminița-Maria 7 ian. 1985 11 CARAȘ-SEVERIN Neafiliați
294.  Podașcă Gabriela-Maria 3 mai 1985 42 BUCUREȘTI PRO România 13 feb. 2018
295.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 5 mai 1985 42 BUCUREȘTI USR
296.  Mărgărit Mitică-Marius 11 iun. 1985 18 GALAȚI PSD
297.  Mitricof George-Cristian 24 iun. 1985 17 DOLJ PSD 27 oct. 2020
298.  Popa Ștefan-Ovidiu 25 iun. 1985 40 VÂLCEA PSD
299.  Ursu Răzvan-Ion 16 iul. 1985 31 PRAHOVA PSD 16 ian. 2017
300.  Gheorghe Andrei Daniel 27 iul. 1985 25 ILFOV PNL
301.  Petrețchi Nicolae-Miroslav 16 sep. 1985   Minoritati
302.  Șerban Ciprian-Constantin 22 dec. 1985 29 NEAMȚ PSD
303.  Cucșa Marian-Gheorghe 17 feb. 1986 37 TIMIȘ Neafiliați
304.  Botez Mihai-Cătălin 29 mar. 1986 39 VASLUI USR
305.  Varga Glad-Aurel 25 mai 1986 2 ARAD PNL
306.  Moldovan Sorin-Dan 8 aug. 1986 13 CLUJ PNL
307.  Bran-Voinea Ioana 31 oct. 1986 32 SATU-MARE PSD
308.  Necula Ciprian 13 mar. 1987 25 ILFOV USR 13 oct. 2020
309.  Stoica Bogdan-Alin 10 apr. 1987   Minoritati
310.  Moise Costin-Sebastian 16 apr. 1987 42 BUCUREȘTI PMP 25 iun. 2019
311.  Prișcă Răzvan Sorin 15 iun. 1987 31 PRAHOVA PNL
312.  Popescu Pavel 17 iun. 1987 37 TIMIȘ PNL
313.  Bulai Iulian 2 dec. 1987 29 NEAMȚ USR
314.  Ciurea Alexandru 15 feb. 1988 42 BUCUREȘTI USR 27 oct. 2020
315.  Căruceru Aida-Cristina 31 mai 1988 42 BUCUREȘTI PSD
316.  Calista Mara-Daniela 9 oct. 1988 36 TELEORMAN PNL
317.  Vexler Silviu 8 dec. 1988   Minoritati
318.  Sighiartău Robert-Ionatan 15 mar. 1989 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
319.  Bogaciu Alexandra-Corina 18 mar. 1989 25 ILFOV PSD
320.  Rădulescu Gabriel 30 mai 1989 42 BUCUREȘTI PMP 2 sep. 2020
321.  Rotaru Alexandru 11 iun. 1989 29 NEAMȚ PSD
322.  Dobrică Ionela Viorela 18 iun. 1989 10 BUZĂU PSD
323.  Apjok Norbert 19 oct. 1989 26 MARAMUREȘ UDMR
324.  Duruș Vlad-Emanuel 29 ian. 1990 26 MARAMUREȘ USR
325.  Pop Andrei 8 oct. 1991 23 IALOMIȚA PSD
326.  Mareș Mara 5 iun. 1992 8 BRAȘOV PNL

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 31 octombrie 2020, 0:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro