Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Pop Liviu-Marian
din 17 apr. 2019
senator PSD 17.04.2019
2. Membri Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD
3.   Bulai Iulian deputat USR
4.   Corlățean Titus senator PSD
5.   Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL
6.   Korodi Attila deputat UDMR
7.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD
8.   Preda Cezar-Florin deputat PNL
9.   Stroe Ionuț-Marian deputat PNL
10.   Tușa Adriana Diana deputat PSD
11. Supleanți Badea Viorel Riceard senator PNL
12.   Benkő Erika deputat UDMR
13.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL
14.   Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD
15.   Nicolae Andrei deputat PSD
16.   Popa Ion senator Neafiliați
17.   Prună Cristina-Mădălina
din 17 dec. 2018
deputat USR
18.   Simionca Ionuț deputat PMP
19.   Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD
20.   Steriu Valeriu-Andrei
din 20 feb. 2018
deputat PSD

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Corlățean Titus
până în 17 dec. 2018
senator PSD
2.   Cuc Alexandru-Răzvan
din 17 dec. 2018 - până în 17 apr. 2019
deputat PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați 17.12.2018
2. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD 5.07.2017
3. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD 17.04.2019
4. Ștefan Corneliu deputat PSD 13.09.2017 17.12.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 octombrie 2019, 14:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro