Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

Rodica Nassar
Rodica Nassar
deputat PSD
Președinte
din 9 mai 2013
Victor Paul Dobre Puiu Hașotti Ioan Hulea Vasile Nistor
Victor Paul Dobre
deputat PNL
membru
Puiu Hașotti
senator PNL
membru
Ioan Hulea
deputat UNPR
membru
din 18 iun. 2013
Vasile Nistor
senator PLC
membru
Doina Silistru
Doina Silistru
senator PSD
membru
Ovidiu Liviu Donțu Petru Movilă Alexandru Nazare Miron Alexandru Smarandache
Ovidiu Liviu Donțu
senator PSD
supleant
Petru Movilă
deputat UNPR
supleant
din 16 iun. 2015
Alexandru Nazare
deputat PNL
supleant
din 1 apr. 2014
Miron Alexandru Smarandache
deputat PSD
supleant
Iulian-Radu Surugiu
Iulian-Radu Surugiu
deputat PNL
supleant

Fosti membri

Niculae Bădălău Ion-Marcel Ciolacu Natalia-Elena Intotero Akos-Daniel Mora
Niculae Bădălău
senator PSD
până în 17 apr. 2013
Ion-Marcel Ciolacu
deputat PSD
până în 19 dec. 2016
Natalia-Elena Intotero
deputat PSD
Akos-Daniel Mora
senator PNL
până în 18 noi. 2014
Petru Movilă
Petru Movilă
deputat UNPR
până în 1 apr. 2014
Radu Mihai Popa Mihai Răzvan Ungureanu
Radu Mihai Popa
deputat UNPR
până în 18 iun. 2013
Mihai Răzvan Ungureanu
senator PNL
până în 1 iul. 2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 22:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro