You are here: Home page > Legislature 2012-2016 > Chamber of Deputies > Political parties > PNL Versiunea pentru printare

National Liberal Party

Costel Alexe Florin-Alexandru Alexe Marin Almăjanu Roberta Alma Anastase
Costel Alexe
IAȘI
Florin-Alexandru Alexe
BUCUREȘTI
Marin Almăjanu
TELEORMAN
Roberta Alma Anastase
PRAHOVA
since 2 feb. 2015
Gabriel Andronache Marin Anton Roxana-Florentina Anușca Sanda-Maria Ardeleanu
Gabriel Andronache
BRAȘOV
since 15 may 2013
Marin Anton
GIURGIU
since 26 apr. 2016
Roxana-Florentina Anușca
BOTOȘANI
Sanda-Maria Ardeleanu
SUCEAVA
since 2 feb. 2015
Ioan Balan Vasile Berci Lucian Nicolae Bode Cristian Buican
Ioan Balan
SUCEAVA
since 2 feb. 2015
Vasile Berci
MARAMUREȘ
Lucian Nicolae Bode
SĂLAJ
since 2 feb. 2015
Cristian Buican
VÂLCEA
Costică Canacheu Mircea-Vasile Cazan Florica Cherecheș Ioan-Cristian Chirteș
Costică Canacheu
BUCUREȘTI
since 2 feb. 2015
Mircea-Vasile Cazan
SIBIU
Florica Cherecheș
BIHOR
Ioan-Cristian Chirteș
MUREȘ
Lucian-Manuel Ciubotaru Florin Ciurariu Erland Cocei Gheorghe Costin
Lucian-Manuel Ciubotaru
BACĂU
Florin Ciurariu
VASLUI
Erland Cocei
BUZĂU
Gheorghe Costin
BIHOR
Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Grigore Crăciunescu Horia Cristian Ioan Cupșa
Corneliu-Mugurel Cozmanciuc
IAȘI
Grigore Crăciunescu
IAȘI
Horia Cristian
TIMIȘ
Ioan Cupșa
BIHOR
Constantin Dascălu Anton Doboș Victor Paul Dobre Traian Dobrinescu
Constantin Dascălu
DOLJ
since 2 feb. 2015
Anton Doboș
IAȘI
Victor Paul Dobre
GALAȚI
Traian Dobrinescu
VÂLCEA
Mircea Dolha Nechita-Stelian Dolha Gheorghe Dragomir Paul Dumbrăvanu
Mircea Dolha
MARAMUREȘ
Nechita-Stelian Dolha
BISTRIȚA-NĂSĂUD
Gheorghe Dragomir
CONSTANȚA
Paul Dumbrăvanu
PRAHOVA
since 1 sep. 2015
Constantin Galan Andrei Daniel Gheorghe Tinel Gheorghe Dumitru-Verginel Gireadă
Constantin Galan
SUCEAVA
since 16 mar. 2016
Andrei Daniel Gheorghe
ILFOV
since 11 jun. 2014
Tinel Gheorghe
IALOMIȚA
since 2 feb. 2015
Dumitru-Verginel Gireadă
BOTOȘANI
Alina-Ștefania Gorghiu Maria Grecea Vasile Gudu Virgil Guran
Alina-Ștefania Gorghiu
BUCUREȘTI
Maria Grecea
BRAȘOV
since 24 sep. 2013
Vasile Gudu
TULCEA
since 2 feb. 2015
Virgil Guran
PRAHOVA
since 23 sep. 2015
Eleonora-Carmen Hărău Vasile Horga Gheorghe Ialomițianu Daniel Iane
Eleonora-Carmen Hărău
HUNEDOARA
Vasile Horga
DÂMBOVIȚA
Gheorghe Ialomițianu
BRAȘOV
since 2 feb. 2015
Daniel Iane
DOLJ
George Ionescu Raluca-Cristina Ispir Mircea Lubanovici Mihai Lupu
George Ionescu
PRAHOVA
since 2 feb. 2015
Raluca-Cristina Ispir
BUCUREȘTI
Mircea Lubanovici
DIASPORA
since 2 feb. 2015
Mihai Lupu
CONSTANȚA
Mircea Man Victor-Gheorghe Manea Vlad Marcoci Viorica Marcu
Mircea Man
MARAMUREȘ
since 2 feb. 2015
Victor-Gheorghe Manea
CONSTANȚA
Vlad Marcoci
NEAMȚ
since 20 apr. 2016
Viorica Marcu
BACĂU
Lucian Militaru Răzvan Horia Mironescu Niculina Mocioi Dan-Ștefan Motreanu
Lucian Militaru
TELEORMAN
since 2 feb. 2015
Răzvan Horia Mironescu
BUCUREȘTI
Niculina Mocioi
GORJ
since 2 feb. 2015
Dan-Ștefan Motreanu
CĂLĂRAȘI
Alexandru Nazare Romeo Florin Nicoară Gheorghe-Eugen Nicolăescu Gheorghe-Vlad Nistor
Alexandru Nazare
BRĂILA
since 2 feb. 2015
Romeo Florin Nicoară
BUCUREȘTI
since 11 feb. 2013
Gheorghe-Eugen Nicolăescu
BUCUREȘTI
Gheorghe-Vlad Nistor
BUCUREȘTI
Ioan Oltean Ludovic Orban Nechita-Adrian Oros Ionel Palăr
Ioan Oltean
BISTRIȚA-NĂSĂUD
since 2 feb. 2015
Ludovic Orban
BUCUREȘTI
Nechita-Adrian Oros
CLUJ
Ionel Palăr
BACĂU
Dumitru Pardău Maria-Andreea Paul Eusebiu-Manea Pistru Cristina-Ancuța Pocora
Dumitru Pardău
SUCEAVA
Maria-Andreea Paul
SATU-MARE
since 2 feb. 2015
Eusebiu-Manea Pistru
ARAD
since 2 feb. 2015
Cristina-Ancuța Pocora
IALOMIȚA
Alin Augustin Florin Popoviciu Cezar-Florin Preda Ovidiu Alexandru Raețchi Elena-Ramona Reuer
Alin Augustin Florin Popoviciu
TIMIȘ
since 2 feb. 2015
Cezar-Florin Preda
BUZĂU
since 2 feb. 2015
Ovidiu Alexandru Raețchi
DIASPORA
since 30 sep. 2014
Elena-Ramona Reuer
CLUJ
Cristian-Constantin Roman Petre Roman Mircea Roșca Valentin Rusu
Cristian-Constantin Roman
BOTOȘANI
since 2 feb. 2015
Petre Roman
BRAȘOV
Mircea Roșca
PRAHOVA
Valentin Rusu
CARAȘ-SEVERIN
Nini Săpunaru George Scarlat Valeria-Diana Schelean-Șomfelean Florin Mihail Secară
Nini Săpunaru
VRANCEA
George Scarlat
GALAȚI
Valeria-Diana Schelean-Șomfelean
CARAȘ-SEVERIN
since 2 feb. 2015
Florin Mihail Secară
VRANCEA
since 4 mar. 2015
Dan Coriolan Simedru Ionuț-Marian Stroe Raluca Surdu Iulian-Radu Surugiu
Dan Coriolan Simedru
ALBA
Ionuț-Marian Stroe
DOLJ
Raluca Surdu
CĂLĂRAȘI
Iulian-Radu Surugiu
SUCEAVA
Ion Șcheau Costel Șoptică Gigel-Sorinel Știrbu Ioan Tămâian
Ion Șcheau
ARAD
since 2 feb. 2015
Costel Șoptică
BOTOȘANI
Gigel-Sorinel Știrbu
OLT
Ioan Tămâian
SIBIU
Cătălin-Florin Teodorescu Hubert Petru Ștefan Thuma Mircea-Nicu Toader Raluca Turcan
Cătălin-Florin Teodorescu
ARGEȘ
since 2 feb. 2015
Hubert Petru Ștefan Thuma
ILFOV
Mircea-Nicu Toader
GALAȚI
since 2 feb. 2015
Raluca Turcan
SIBIU
since 2 feb. 2015
Radu Bogdan Țîmpău Ionaș-Florin Urcan Lucia-Ana Varga Vasile Varga
Radu Bogdan Țîmpău
HUNEDOARA
Ionaș-Florin Urcan
MUREȘ
since 2 feb. 2015
Lucia-Ana Varga
BIHOR
Vasile Varga
BRĂILA
Iulian Vladu Mihai Alexandru Voicu Daniel-Cătălin Zamfir Radu Zlati
Iulian Vladu
DÂMBOVIȚA
since 2 feb. 2015
Mihai Alexandru Voicu
DOLJ
Daniel-Cătălin Zamfir
BRAȘOV
Radu Zlati
CLUJ

Former members of PNL
George Becali Dan Radu Rușanu Adriana Diana Tușa Eduard Raul Hellvig
George Becali
BUCUREȘTI
until 18 feb. 2013
Dan Radu Rușanu
HUNEDOARA
until 29 apr. 2013
Adriana Diana Tușa
BUCUREȘTI
until 4 jun. 2013
Eduard Raul Hellvig
ILFOV
until 3 sep. 2013
Ovidiu Ioan Silaghi Relu Fenechiu Marin Anton Titi Holban
Ovidiu Ioan Silaghi
SATU-MARE
until 3 sep. 2013
Relu Fenechiu
IAȘI
until 30 jan. 2014
Marin Anton
GIURGIU
until 3 mar. 2014
Titi Holban
BUZĂU
until 3 mar. 2014
Călin Potor Constantin-Cosmin Enea Aurel Niculae Daniel Chițoiu
Călin Potor
ALBA
until 18 mar. 2014
Constantin-Cosmin Enea
DOLJ
until 31 mar. 2014
Aurel Niculae
CĂLĂRAȘI
until 7 apr. 2014
Daniel Chițoiu
GIURGIU
until 2 jul. 2014
Ion Cupă Grațiela Leocadia Gavrilescu Andrei Dominic Gerea Nicu Marcu
Ion Cupă
GORJ
since 9 apr. 2013
until 2 jul. 2014
Grațiela Leocadia Gavrilescu
PRAHOVA
until 2 jul. 2014
Andrei Dominic Gerea
ARGEȘ
until 2 jul. 2014
Nicu Marcu
BACĂU
until 2 jul. 2014
Alexandri Nicolae Viorel Palașcă Mihai Stănișoară Radu Stroe
Alexandri Nicolae
PRAHOVA
until 2 jul. 2014
Viorel Palașcă
MEHEDINȚI
until 2 jul. 2014
Mihai Stănișoară
MEHEDINȚI
since 11 mar. 2013
until 2 jul. 2014
Radu Stroe
ILFOV
until 2 jul. 2014
Mirel Taloș Sorin Teju Ioan Viorel Teodorescu Laurențiu Țigăeru Roșca
Mirel Taloș
SĂLAJ
until 2 jul. 2014
Sorin Teju
PRAHOVA
until 2 jul. 2014
Ioan Viorel Teodorescu
GIURGIU
until 2 jul. 2014
Laurențiu Țigăeru Roșca
VRANCEA
until 11 aug. 2014
Octavian Bot Florică Ică Calotă Steluța-Gustica Cătăniciu Paul Dumbrăvanu
Octavian Bot
BUCUREȘTI
until 1 sep. 2014
Florică Ică Calotă
TELEORMAN
until 1 sep. 2014
Steluța-Gustica Cătăniciu
CLUJ
until 1 sep. 2014
Paul Dumbrăvanu
PRAHOVA
until 1 sep. 2014
Constantin Galan Virgil Guran Ion Pârgaru Dan-Laurențiu Tocuț
Constantin Galan
SUCEAVA
until 1 sep. 2014
Virgil Guran
PRAHOVA
until 1 sep. 2014
Ion Pârgaru
DÂMBOVIȚA
until 1 sep. 2014
Dan-Laurențiu Tocuț
CARAȘ-SEVERIN
until 1 sep. 2014
Dorinel Ursărescu Dan Bordeianu Adrian George Scutaru Dănuț Culețu
Dorinel Ursărescu
NEAMȚ
until 1 sep. 2014
Dan Bordeianu
VASLUI
until 18 nov. 2014
Adrian George Scutaru
BUZĂU
until 19 dec. 2014
Dănuț Culețu
CONSTANȚA
since 2 feb. 2015
until 1 apr. 2015
Theodor-Cătălin Nicolescu Gheorghe Udriște Ștefan-Alexandru Băișanu Octavian-Marius Popa
Theodor-Cătălin Nicolescu
ARGEȘ
until 12 may 2015
Gheorghe Udriște
BUCUREȘTI
since 2 feb. 2015
until 1 feb. 2016
Ștefan-Alexandru Băișanu
SUCEAVA
until 29 feb. 2016
Octavian-Marius Popa
TULCEA
until 6 jun. 2016
Claudia Boghicevici Mihai-Aurel Donțu Vasile Iliuță Dan-Cristian Popescu
Claudia Boghicevici
ARAD
since 2 feb. 2015
until 1 jul. 2016
Mihai-Aurel Donțu
BRAȘOV
until 7 jul. 2016
Vasile Iliuță
CĂLĂRAȘI
since 2 feb. 2015
until 9 jul. 2016
Dan-Cristian Popescu
BUCUREȘTI
since 2 feb. 2015
until 4 aug. 2016
Mihăiță Calimente Adriana Diana Tușa Liviu Laza-Matiuța Florian Nicolae
Mihăiță Calimente
ARAD
until 1 sep. 2016
Adriana Diana Tușa
BUCUREȘTI
since 2 feb. 2015
until 5 sep. 2016
Liviu Laza-Matiuța
BIHOR
since 2 feb. 2015
until 10 oct. 2016
Florian Nicolae
GIURGIU
since 1 sep. 2015
until 10 oct. 2016
Cornel-Mircea Sămărtinean Daniel-Stamate Budurescu
Cornel-Mircea Sămărtinean
TIMIȘ
since 2 feb. 2015
until 25 oct. 2016
Daniel-Stamate Budurescu
BUCUREȘTI
until 7 nov. 2016

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 4 december 2021, 14:58
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro