Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Senatul > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Preda Radu-Cosmin
din 2 sep. 2019
PSD
2. Vicelideri Bodog Florian Dorel
din 4 feb. 2019
PSD
3.   Craioveanu Elena-Lavinia PSD
4.   Mazilu Liviu-Lucian PSD
5.   Pațurcă Roxana-Natalia PSD
6.   Silistru Doina
din 3 feb. 2020
PSD
7. Secretari Stocheci Cristina-Mariana PSD
8. Membri Andronescu Ecaterina PSD
9.   Arcan Emilia PSD
10.   Arcaș Viorel PSD
11.   Avram Nicolae PSD
12.   Botnariu Emanuel-Gabriel Fără adez. 3 feb. 2020
13.   Brăiloiu Tit-Liviu PSD
14.   Butunoi Ionel Daniel PSD
15.   Cazanciuc Robert-Marius PSD
16.   Cârciumaru Florin PSD
17.   Chisăliță Ioan Narcis PSD
18.   Corlățean Titus PSD
19.   Costoiu Mihnea Cosmin PSD
20.   Covaci Dorel PSD 7 iul. 2020
21.   Crețu Gabriela PSD
22.   Dan Carmen Daniela PSD
23.   Deneș Ioan PSD
24.   Diaconescu Renică PSD
25.   Dima Carmen PSD 19 iun. 2019
26.   Dogariu Eugen PSD
27.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD
28.   Dunca Marius-Alexandru PSD
29.   Federovici Doina Elena PSD
30.   Fifor Mihai-Viorel PSD
31.   Ganea Ion Fără adez. 29 mai 2018
32.   Iordache Virginel PSD
33.   Iriza Scarlat Fără adez. 3 sep. 2018
34.   Leș Gabriel-Beniamin PSD
35.   Lupu Victorel PSD
36.   Manoliu Dan PSD
37.   Marciu Ovidiu-Cristian-Dan PSD
38.   Marin Gheorghe PSD
39.   Matei Constantin-Bogdan PSD
40.   Meleșcanu Teodor Viorel Fără adez. 23 sep. 2019
41.   Mihu Ștefan PSD
42.   Mirea Siminica Fără adez. 26 iun. 2018
43.   Moga Nicolae PSD
44.   Nicolae Șerban PSD
45.   Niță Ilie Fără adez. 2 sep. 2019
46.   Oprea Ștefan Radu PSD
47.   Orțan Ovidiu-Florin PSD
48.   Pavel Marian PSD
49.   Pănescu Doru-Adrian PSD
50.   Pop Gheorghe PSD
51.   Pop Liviu-Marian PSD 20 feb. 2017
52.   Resmeriță Cornel-Cristian PSD
53.   Romașcanu Lucian PSD
54.   Rotaru Ion PSD
55.   Salan Viorel PSD
56.   Savin Emanoil Fără adez. 19 feb. 2020
57.   Sbîrnea Liliana PSD
58.   Sibinescu Ionuț Fără adez. 23 sep. 2019
59.   Simionca Ioan ALDE 7 iul. 2020
60.   Smarandache Miron Alexandru PSD
61.   Soporan Aurel-Horea PSD
62.   Stan Ioan PSD
63.   Stănescu Paul PSD
64.   Teodorovici Eugen Orlando PSD
65.   Toma Vasilică PSD
66.   Trufin Lucian PSD
67.   Valeca Șerban Constantin PSD
68.   Vulpescu Ioan PSD
69.   Zamfir Daniel-Cătălin Fără adez. 23 sep. 2019

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Fifor Mihai-Viorel
din 15 mai 2017 - până în 1 sep. 2017
2.   Nicolae Șerban
din 1 sep. 2017 - până în 2 sep. 2019
3.   Nicolae Șerban
până în 15 mai 2017
4. Vicelideri Deneș Ioan
până în 1 sep. 2017
5.   Leș Gabriel-Beniamin
din 1 sep. 2017 - până în 4 feb. 2019
6.   Marciu Ovidiu-Cristian-Dan
până în 3 feb. 2020

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Bădălău Niculae PSD 14 oct. 2020
2. Benea Adrian-Dragoș PSD 19 iun. 2019
3. Botnariu Emanuel-Gabriel Fără adez. 13 noi. 2018
4. Breaz Valer-Daniel Fără adez. 8 sep. 2020
5. Diaconu Adrian-Nicolae PSD 1 iul. 2020
6. Gioancă Eugen Fără adez. 19 iun. 2019 3 feb. 2020
7. Ilea Vasile ALDE 1 sep. 2019
8. Manda Iulian Claudiu PSD 19 iun. 2019
9. Marin Nicolae ALDE 2 sep. 2019
10. Pintea Sorina PSD 8 feb. 2017
11. Savin Emanoil Fără adez. 25 sep. 2019
12. Talpoș Ioan-Iustin Fără adez. 4 iun. 2018 21 oct. 2019
13. Țuțuianu Adrian ALDE 25 noi. 2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 noiembrie 2020, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro