Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Simonis Alfred - Robert
din 25 feb. 2019
PSD
2. Vicelideri Babuș Radu
din 3 apr. 2018
PSD
3.   Bontea Vlad
din 6 feb. 2018
PSD
4.   Bran Ioana
din 2 sep. 2019
PSD
5.   Dîrzu Ioan
din 1 feb. 2018
PSD
6.   Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela
din 3 apr. 2018
PSD
7.   Jivan Luminița-Maria
din 2 sep. 2019
PSD
8.   Lupașcu Costel
din 1 feb. 2018
PSD
9.   Macovei Silviu Nicu
din 2 sep. 2019
PSD
10.   Mușoiu Ștefan
din 3 feb. 2020
PSD
11.   Păle Dănuț
din 2 sep. 2019
PSD
12.   Popa Florin
din 1 feb. 2018
PSD
13.   Popa Ștefan-Ovidiu
din 2 sep. 2019
PSD
14.   Răduț Violeta
din 2 sep. 2019
PSD 21 feb. 2017
15.   Șerban Ciprian-Constantin
din 4 feb. 2019
PSD
16.   Tudor Beatrice
din 24 apr. 2017
PSD
17. Secretari Căruceru Aida-Cristina
din 1 feb. 2018
PSD
18.   Cîtea Vasile PSD
19.   Cobuz Maricela
din 1 feb. 2018
PSD
20.   Niță Nicu
din 2 sep. 2019
PSD
21. Membri Andrușcă Dănuț PSD
22.   Axinte Vasile PSD
23.   Băișanu Ștefan-Alexandru Fără adez. 3 feb. 2020
24.   Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD
25.   Bejinariu Eugen PSD
26.   Boboc Tudorița-Rodica PSD
27.   Boboc Valentin Gabriel PSD
28.   Bogaciu Alexandra-Corina Fără adez. 3 feb. 2020
29.   Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD
30.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD
31.   Bucura-Oprescu Simona PSD
32.   Budăi Marius-Constantin PSD
33.   Buicu Corneliu-Florin PSD
34.   Căciulă Aurel PSD
35.   Călin Ion PSD
36.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD
37.   Chiriac Viorel PSD
38.   Cioabă Petre PSD 5 iun. 2019
39.   Ciocan Dan PSD
40.   Ciofu Tamara-Dorina PSD
41.   Ciolacu Ion-Marcel PSD
42.   Cocoș Vasile PSD
43.   Cojocaru Petru-Bogdan PSD 25 iun. 2019
44.   Cosma Andreea PSD 16 ian. 2017
45.   Cuc Alexandru-Răzvan PSD
46.   Cucșa Marian-Gheorghe Fără adez. 3 feb. 2020
47.   Dinu Cristina-Elena PSD
48.   Dobrică Ionela Viorela PSD
49.   Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD
50.   Drăghici Mircea-Gheorghe PSD
51.   Dumitrache Ileana Cristina PSD
52.   Dunava Costel Neculai PSD
53.   Florea Oana-Consuela PSD
54.   Floroiu Ionel PSD
55.   Furtună Mirela PSD
56.   Gavrilă Camelia PSD
57.   Gavrilescu Grațiela Leocadia Fără adez. 3 feb. 2020
58.   Gavriliță Bianca - Miruna PSD
59.   Georgescu Laura PSD 25 iun. 2019
60.   Georgescu Nicolae PSD
61.   Gherman Dumitru PSD 4 sep. 2017
62.   Gilia Claudia PSD 4 sep. 2017
63.   Halici Nicușor PSD
64.   Holban Georgeta-Carmen PSD
65.   Iancu Iulian PSD
66.   Iancu Marius-Ionel PSD
67.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD
68.   Intotero Natalia-Elena PSD
69.   Iordache Florin PSD
70.   Itu Cornel PSD
71.   Lazăr Sorin PSD
72.   Manole Petre-Florin PSD
73.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD
74.   Mărgărit Mitică-Marius PSD
75.   Meiroșu Marilena-Emilia PSD 20 ian. 2020
76.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD
77.   Mircea Florin PSD 25 iun. 2019
78.   Mînzatu Roxana PSD
79.   Nasra Gabriel-Horia PSD
80.   Neață Eugen PSD
81.   Nicolae Andrei PSD
82.   Nicolicea Eugen PSD
83.   Nistor Laurențiu PSD
84.   Nosa Iuliu PSD
85.   Oteșanu Daniela PSD
86.   Pană Adriana-Doina PSD
87.   Paraschiv Rodica PSD
88.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD
89.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD
90.   Pop Andrei PSD
91.   Pop Georgian Fără adez. 3 feb. 2020
92.   Presură Alexandra PSD
93.   Radu Anișoara PSD 16 ian. 2017
94.   Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD
95.   Rădulescu Alexandru PSD
96.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD
97.   Roman Ioan Sorin PSD
98.   Roșca Lucreția PSD
99.   Rotaru Alexandru PSD
100.   Rotaru Răzvan-Ilie PSD
101.   Sefer Cristian-George PSD 12 noi. 2018
102.   Simion Lucian-Eduard PSD
103.   Socotar Gheorghe-Dinu PSD
104.   Solomon Adrian PSD
105.   Stan Viorel PSD 13 feb. 2018
106.   Stativă Irinel Ioan PSD
107.   Stănescu Alexandru PSD
108.   Steriu Valeriu-Andrei PSD 29 mai 2018
109.   Suciu Matei PSD 16 ian. 2017
110.   Suciu Vasile-Daniel PSD
111.   Șarapatin Elvira PSD
112.   Șimon Gheorghe PSD
113.   Șotcan Theodora PSD
114.   Șova Lucian PSD
115.   Ștefan Corneliu PSD
116.   Tănăsescu Alina-Elena PSD
117.   Teiș Alina PSD 4 sep. 2017
118.   Terea Ioan PSD
119.   Tîlvăr Angel PSD
120.   Todor Adrian PSD
121.   Toma Ilie PSD
122.   Tripa Florin-Dan PSD
123.   Tușa Adriana Diana PSD
124.   Țachianu Marian PSD 25 iun. 2019
125.   Ursu Răzvan-Ion PSD 16 ian. 2017
126.   Vasilescu Lia Olguța PSD
127.   Vasilică Radu Costin PSD
128.   Velcea Nicolae PSD
129.   Vișan George-Gabriel PSD
130.   Vîrză Mihăiță PSD
131.   Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 4 sep. 2017
132.   Weber Mihai PSD
133.   Zamfira Constantin-Cătălin PSD 4 feb. 2019

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Ciolacu Ion-Marcel
din 1 feb. 2017 - până în 29 iun. 2017
2.   Munteanu Ioan
din 29 iun. 2017 - până în 23 ian. 2018
3.   Nicolicea Eugen
până în 1 feb. 2017
4.   Suciu Vasile-Daniel
din 1 feb. 2018 - până în 25 feb. 2019
5. Vicelideri Bucura-Oprescu Simona
până în 1 feb. 2018
6.   Budăi Marius-Constantin
din 24 apr. 2017 - până în 1 feb. 2018
7.   Călin Ion
până în 1 feb. 2018
8.   Chiriac Viorel
până în 3 apr. 2018
9.   Chiriță Dumitru
până în 13 noi. 2017
10.   Ciuhodaru Tudor
din 13 noi. 2017 - până în 13 iun. 2019
11.   Florea Oana-Consuela
din 13 noi. 2017 - până în 1 feb. 2018
12.   Furtună Mirela
din 1 feb. 2018 - până în 3 apr. 2018
13.   Intotero Natalia-Elena
până în 1 feb. 2018
14.   Munteanu Ioan
până în 29 iun. 2017
15.   Nasra Gabriel-Horia
din 1 feb. 2018 - până în 2 sep. 2019
16.   Roșca Lucreția
până în 1 feb. 2018
17.   Simonis Alfred - Robert
din 1 feb. 2018 - până în 25 feb. 2019
18.   Suciu Vasile-Daniel
din 26 noi. 2019 - până în 3 feb. 2020
19.   Suciu Vasile-Daniel
până în 1 feb. 2018
20. Secretari Păle Dănuț
până în 2 sep. 2019
21.   Simonis Alfred - Robert
până în 19 iun. 2017

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Andrei Alexandru-Ioan Fără adez. 18 feb. 2019
2. Badea Leonardo PSD 4 iul. 2017
3. Balint Liviu-Ioan Fără adez. 1 sep. 2017 26 aug. 2019
4. Bălănescu Alexandru Fără adez. 26 aug. 2019
5. Bănicioiu Nicolae Fără adez. 29 mai 2018
6. Birchall Ana Fără adez. 3 feb. 2020
7. Bogaciu Alexandra-Corina Fără adez. 4 feb. 2019
8. Borza Remus-Adrian Fără adez. 3 iun. 2019 20 ian. 2020
9. Burciu Cristina Fără adez. 18 dec. 2019
10. Chiriță Dumitru PSD 20 noi. 2017
11. Ciuhodaru Tudor PSD 13 iun. 2019
12. Coste Marina-Adelina PSD 13 aug. 2017
13. Dobra Călin-Ionel PSD 4 ian. 2017
14. Dobre Mircea-Titus Fără adez. 24 mai 2018
15. Dragnea Nicolae-Liviu PSD 29 mai 2019
16. Florea Damian Fără adez. 12 mar. 2018 24 iun. 2019
17. Găină Mihăiță Fără adez. 2 oct. 2019
18. Gâdea Adrian-Ionuț PSD 27 ian. 2017
19. Goga Octavian PSD 18 iun. 2017 15 oct. 2019
20. Havrici Emanuel-Iuliu Fără adez. 2 sep. 2019
21. Hărătău Elena Fără adez. 9 iul. 2018 9 dec. 2019
22. Huncă Mihaela Fără adez. 5 sep. 2018
23. Iacomi Iulian PSD 4 iul. 2017
24. Iftimie Neculai Fără adez. 18 dec. 2019
25. Luca Andaluzia PSD 4 ian. 2017
26. Marica Petru-Sorin Fără adez. 15 apr. 2019
27. Meiroșu Marilena-Emilia PSD 22 mai 2018
28. Mocioalcă Ion Fără adez. 4 feb. 2019
29. Mohaci Mihai Fără adez. 10 dec. 2018
30. Mohaci Mihai Fără adez. 17 dec. 2018 12 iun. 2019
31. Munteanu Ioan PSD 23 ian. 2018
32. Nechifor Cătălin-Ioan Fără adez. 21 mai 2018
33. Pau Radu - Adrian Fără adez. 4 feb. 2019
34. Petrea Gabriel Fără adez. 14 oct. 2019
35. Petric Octavian Fără adez. 4 feb. 2019
36. Plumb Rovana PSD 19 iun. 2019
37. Podașcă Gabriela-Maria Fără adez. 13 feb. 2018 24 mai 2018
38. Ponta Victor-Viorel Fără adez. 5 sep. 2017
39. Pop Georgian Fără adez. 4 feb. 2019
40. Popa Mihai Valentin Fără adez. 10 dec. 2018
41. Popa Mihai Valentin Fără adez. 17 dec. 2018 24 iun. 2019
42. Sitterli Ovidiu-Ioan Fără adez. 9 oct. 2017
43. Spânu Ion Fără adez. 10 dec. 2018
44. Stancu Florinel Fără adez. 26 aug. 2019
45. Ștefan Viorel PSD 24 iun. 2019
46. Trușcă Constantin PSD 17 iul. 2017
47. Tudose Mihai Fără adez. 4 feb. 2019
48. Văcaru Alin Vasile Fără adez. 5 sep. 2017
49. Vlase Petru Gabriel PSD 5 iul. 2018
50. Vlăducă Oana-Silvia Fără adez. 4 feb. 2019
51. Zamfira Constantin-Cătălin PSD 14 noi. 2018