You are here: Home page > Legislature 2004-2008 > Senate > Groups > PD-L Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal

 Position Full namePartyMember since
1. Leader Gheorghe Constantin
since 30 jun. 2008
PD 28 may 2007
2. Vice-Leaders Arion Viorel Indep. 17 dec. 2007
3.   Popa Dan Gabriel
since 30 jun. 2008
PD
4. Secretaries David Gheorghe
since 30 jun. 2008
PD
5. Members Alexandru Viorel PD 26 aug. 2008
6.   Antonie Ștefan-Mihail Indep.
7.   Ardelean Aurel Indep. 22 sep. 2008
8.   Blaga Vasile PD
9.   Cazacu Cornelia PD
10.   Cârlan Dan PD
11.   Cinteză Mircea Indep. 17 dec. 2007
12.   Cismaru Ivan PD
13.   Cucuian Cristian PD
14.   Dumitru Constantin Indep. 4 feb. 2008
15.   Ivănescu Paula Maria PD
16.   Jurcan Dorel PD
17.   Matei Mircea PD 2 sep. 2008
18.   Mihețiu Ioan Gheorghe PD 30 jun. 2008
19.   Moldoveanu Viorel Aurelian PD 26 aug. 2008
20.   Onaca Dorel-Constantin Indep.
21.   Panțuru Tudor PD 17 dec. 2007
22.   Pereș Alexandru PD
23.   Popescu Ionel Indep. 17 dec. 2007
24.   Rădoi Ovidiu Indep. 17 dec. 2007
25.   Sabău Dan Indep. 17 dec. 2007
26.   Șerbănescu Verginia PD
27.   Talpeș Ioan Indep. 28 oct. 2008
28.   Vișan Gelu PD 30 jun. 2008
29.   Vraciu Jan PD

Former members of the group bureau:

 Position Full nameMember since
1. Leader Ioțcu Petru Nicolae
since 3 apr. 2007 - until 25 jun. 2008
2. Vice-Leaders Gheorghe Constantin
since 14 apr. 2008 - until 30 jun. 2008
28 may 2007
3.   Gheorghe Constantin
since 3 sep. 2007 - until 17 dec. 2007
28 may 2007
4.   Rădulescu Cristache
since 3 apr. 2007 - until 14 apr. 2008
5. Secretaries Gheorghe Constantin
since 17 dec. 2007 - until 14 apr. 2008
28 may 2007
6.   Popa Dan Gabriel
since 14 apr. 2008 - until 30 jun. 2008
7.   Popa Dan Gabriel
since 3 apr. 2007 - until 17 dec. 2007

Former members of the group:

  Full namePartyMember sinceMember until
1. Berceanu Radu Mircea PD 14 apr. 2008
2. Bobeș Marin Indep. 13 dec. 2007
3. Flutur Gheorghe Indep. 17 dec. 2007 23 jun. 2008
4. Ioțcu Petru Nicolae PD 25 jun. 2008
5. Marinescu Marius PC 19 sep. 2007
6. Neagu Nicolae Indep. 8 sep. 2008
7. Petre Maria PD 3 dec. 2007
8. Rădulescu Cristache PD 30 jun. 2008
9. Țâbuleac Mihai Indep. 20 feb. 2008 30 jun. 2008
10. Țîrle Radu Indep. 8 oct. 2007

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 20 october 2020, 17:08
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro