George Ionuț DUMITRICĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.36 TELEORMAN, colegiul uninominal nr.5

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Secretar - din feb. 2010
 - până în sep. 2010
   Vicelider - din sep. 2010
 - până în feb. 2011
   Secretar - din feb. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă pentru verificarea modului în care a fost atribuit de către Ministerul Mediului contractul privind «Campania de promovare a Programului Operațional Sectorial Mediu, Lot II - Difuzare/Publicare» la data de 28 aprilie 2009, prin negociere fără anunț de participare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din mar. 2010 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - din mar. 2010
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară - din mar. 2010