Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Dan Sabău Versiunea pentru printare

Dan SABĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport - Vicepreședinte (din iun. 2008)
Comisia pentru sănătate publică (până în mar. 2007) - Președinte (feb. 2005 - feb. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Kazahstan 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru - din mar. 2008 Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:143 (în 82 sedinte)
din care declaratii politice:8
Propuneri legislative initiate: 28, din care 11 promulgate legi
Membru în:2 comisii de mediere
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 5:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro