Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Viorel Constantinescu > motiuni Versiunea pentru printare

Viorel CONSTANTINESCU
Motiuni semnate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
TITLU INIȚIATORI NR./DATA ÎNREG. REZULTAT FIȘIER
1. Deprofesionalizarea si politizarea administratiei publice, principii ale guvernarii Tariceanu 96 deputați aparținând Grupului parlamentar PSD  22-03-2005 respinsă
2. Nivelul de trai al cetățenilor - ultima preocupare a guvernului Tăriceanu grupul parlamentar PSD  08-09-2005 respinsă
3. Salvați școala românească deputați PRM și PSD  19-09-2005 respinsă
4. "Nepăsarea" 110 deputați PSD și 1 deputat independent  22-09-2005 respinsă
5. "În locul respectului, dispreț și umilință" 110 deputați PSD, 20 de deputați PRM și un deputat independent  03-10-2005 respinsă
6. Simptomele unei economii imbolnavite Grupul parlamentar PSD  16-03-2006 respinsă
7. Educația - victimă în lupta dintre PNL și PD 57 deputați PSD  19-06-2006 respinsă
8. Guvernul Tăriceanu - Fapte și Minciuni 123 deputați și senatori PSD  21-06-2006 respinsă
9. 1000 de zile de haos. Sfârșitul guvernării de dreapta. 140 deputați și senatori aparținând grupurilor parlamentare ale P.S.D.  24-09-2007 respinsă
10. Populația României va rămâne fără căldură la iarnă. Criza serviciului public de termoficare. 64 deputați PD-L  03-09-2008 respinsă
11. Educația rămâne, Guvernul pleacă. 130 deputați și senatori(retrase 2 semnături)  29-10-2008 nu a mai fost dezbătută


Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 12:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro