Nicolae-Liviu DRAGNEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților - până în mai 2019
ales deputat în circumscriptia electorala nr.36 TELEORMAN
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 29 mai 2019 -
înlocuit de: Petre Cioabă

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2019 - prezent - Președinte - până în mai 2019
 sep. 2018 - feb. 2019 
 feb. - sep. 2018 
 sep. 2017 - feb. 2018 
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul PRO-America - până în mai 2019 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - până în mai 2019
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - până în mai 2019