Mircea-Titus DOBRE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA, colegiul uninominal nr.7

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Secretar - din sep. 2013
 - până în sep. 2016
   Vicelider - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din oct. 2013)
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării (din noi. 2014) - Vicepreședinte (până în mar. 2015)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă