Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Dumitru Huidu Versiunea pentru printare

Dumitru HUIDU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.20 GORJ
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal - până în feb. 1999
 
 -Partidul Național Liberal - până în feb. 1999
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române - din mar. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Național Liberal - până în feb. 1999
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române - din mar. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (din sep. 2000)
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală (până în sep. 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din feb. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Iugoslavia - din feb. 1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 iunie 2020, 1:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro