Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Marin Bobeș Versiunea pentru printare

Marin BOBEȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.30 OLT
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în dec. 2007
 
independent  - din dec. 2007

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - din apr. 2007
 - până în dec. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului - Secretar (din sep. 2008)
Comisia pentru egalitatea de șanse (din feb. 2008)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Kuwait 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 10, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 13:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro