Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Petre Roman Versiunea pentru printare

Petre ROMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR - Presedintele Senatului - până în feb. 2000
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 1999 - Președinte
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română)  Copreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 7, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 23:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro