Paul STĂNESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.30 OLT

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2019 - feb. 2020 - Chestor
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Mongolia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia