TÁNCZOS Barna
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.21 HARGHITA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2019 - feb. 2020 - Chestor
 feb. - sep. 2019 
 sep. 2017 - feb. 2018 
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetelor anuale ale Curții de Conturi

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului privind activitatea Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia