Marin ANTON
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.19 GIURGIU, colegiul uninominal nr.2

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în mar. 2014
 
independent  - din mar. 2014
 - până în mar. 2015
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din mar. 2015
 - până în apr. 2016
PNL-Partidul Național Liberal - din apr. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în mar. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2015
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în apr. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din apr. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (din apr. 2015)
Comisia pentru muncă și protecție socială (apr. 2014 - apr. 2015)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (până în apr. 2014) - Vicepreședinte (până în apr. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia  Secretar
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă