Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Daniel Ionescu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Daniel IONESCU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 78/15.02.2001   Propunere legislativă privind despăgubirea persoanelor fizice care au subscris unități de fond la Fondul Național de Investiții. respinsa
definitiv
2. 121/11.03.2002   Propunere legislativă privind încheierea de contracte individuale pentru consumurile de apă rece, apă caldă menajeră, căldură, și gaz metan din clădirile colective. respinsa
definitiv
3. 141/24.02.2003   Propunere legislativă privind reglementarea datoriilor la bugetul de stat și bugetul asigurărilor sociale, inclusiv a penalităților cumulate de unitățile și instituțiile de cercetare științifică și dezvoltare tehnologică respinsa
definitiv
4. 184/01.04.2004 L177/2004 Propunere legislativă privind completarea articolului 15 din Legea nr.87/1994 pentru combaterea evaziunii fiscale respinsa
definitiv
5. 185/01.04.2004 L176/2004 Propunere legislativă privind modificarea art.15, alin. (2) din Legea 87/1994 privind combaterea evaziunii fiscale respinsa
definitiv
6. 201/22.03.2001   Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.133/1999 privind stimularea întreprinzătorilor privați pentru înființarea și dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii. respinsa
definitiv
7. 272/28.04.2004 L269/2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii privind aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.121/2001, pentru suspendarea temporară a tuturor procedurilor referitoare la adopțiile internaționale nr.347/2002 respinsa
definitiv
8. 280/09.05.2001   Propunere legislativă privind emanciparea și integrarea romilor. retrasa
de catre initiator
9. 312/13.05.2004 L156/2004 Propunere legislativă privind cercetarea sociologică, demo-economică și politică a opiniei publice respinsa
definitiv
10. 325/20.05.2003   Propunere legislativă cu privire la localurile de alimentație publică respinsa
definitiv
11. 349/28.05.2003   Propunere legislativă pentru abrogarea Legii nr.491 din 11 iulie 2002 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.40 din 28 martie 2002 pentru recuperarea arieratelor bugetare respinsa
definitiv
12. 564/21.09.2004 L507/2004 Propunere legislativă pentru completarea articolului 67 din Legea nr.31/1990 privind societățile comerciale respinsa
definitiv
13. 685/07.12.2001   Propunere legislativă privind modificarea Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.17/2000 privind taxa pe valoarea adăugată și instituirea cotei TVA de 2% la unele produse alimentare, industriale și servicii prestate pentru producătorii agricoli. respinsa
definitiv
14. 696/10.11.2004 L685/2004 Propunere legislativă privind preluarea de către stat a blocurilor de locuințe aflate în proprietatea agenților economici cu datorii la bugetul consolidat respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 aprilie 2021, 23:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro