Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Mihai-Ciprian Rogojan Versiunea pentru printare

Mihai-Ciprian ROGOJAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.26 MARAMUREȘ, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2014
 
independent  - din feb. 2014
 - până în noi. 2014
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din noi. 2014
 - până în mai 2016
 
independent  - din mai 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din noi. 2014
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în mai 2016
 Vicelider
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din iun. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din noi. 2014)
Comisia pentru afaceri europene (din noi. 2015)
Comisia pentru egalitatea de șanse (până în feb. 2015)
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (până în mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia - până în iun. 2014 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - până în iun. 2014
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 71, din care 10 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 septembrie 2019, 23:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro