Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Nicolae Mărășescu Versiunea pentru printare

Nicolae MĂRĂȘESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 19 decembrie 2007
înlocuieste pe: Dan Voiculescu

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din feb. 2008)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din feb. 2008)

Comisii permanente comune
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru relația cu UNESCO

Comisii de ancheta comune
Comisia comună de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului privind cazul «Parcul Bordei»

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - din mar. 2008
 - până în mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Serbia - din mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Siriană - din mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania - din mar. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - din mar. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:5 (în 5 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 6
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 26 octombrie 2020, 0:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro